معرفی اپ اختصاصی Ashley Madison تحت عنوان ارزش همسرت چقدره؟

چندی پیش سایت اشلی مدیسون توسط تیمی از هکرها تحت عنوان Impact Team -که نمی دانیم آن ها را کلاه سفید بنامیم یا کلاه سیاه- هک شد. شعار این سایت «زندگی کوتاه است، پس خیانت کن!» است و شاید بتوان اصلی ترین دلیل این اقدام هکرها را داشتن شعاری این چنین و ترویج بی بند و باری در میان متاهل ها قلمداد کرد. برای آشنایی بیشتر با این سایت، به مقاله ی هکرها سری جدیدی از اطلاعات هک شده ی سایت Ashley Madison را منتشر کردند! مراجعه نمایید. جالب است بدانیم که این سایت -پیش از هک شدن- قصد داشت تا اپلیکیشن موبایلی تحت عنوان What’s Your Wife Worth به بازار عرضه کند.

شرکت Avid Life Media که پشت قضیه ی سایت Ashley Madison قرار داشت در تلاش بود تا اپلیکیشن موبایلی تحت عنوان What’s Your Wife Worth به معنی «ارزش همسرت چقدره؟» در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه کند (نیاز به توضیح نیست که این اپلیکیشن قرار بوده چه کاری انجام دهد!)

خلاصه این که این اپ قرار بود تا امکانی را به کاربران بدهد تا به دلار، ارزشی را روی زنان به عنوان یک سیستم ارزشی دهی بدهند (دقیقا شبیه به سایت ها یا اپ های سنجش ارزش اما در یک جهت منفی!) به طور مثال، در اپلیکیشن، کاربر عکس همسرش را قرار می داد و زیر آن قیمت او را هم به دلار بیان می کرد و یا برای همسران سایر کاربران پیشنهاد قیمت می داد (چیزی شببه به مزایده) اما واقعا مشخص نیست که این فرایند مزایده قرار بوده واقعی باشد یا سمبلیک بوده است! آنچه مسلم است این که این اپ هرگز روانه ی بازار نشد و خوشبختانه نخواهد شد!

Before hack, Ashley Madison was building an app called ‘What’s Your Wife Worth’

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)