Thimble: پلتفرم آموزش طراحی سایت توسط بنیاد موزیلا

Thimble: پلتفرم آموزش طراحی سایت توسط بنیاد موزیلا

Thimble یک ادیتور کد آنلاین است که علاوه بر فراهم آوردن فرصتی برای مبتدیان برای یادگیری زبان‌های CSS ،HTML و JavaScript، این امکان را به ایشان می‌دهد تا وب‌سایت‌های خود را منتشر کنند. 

Thimble به عنوان بخشی از Mozilla Learning Network است که هدف آن توسعه دانش وب و اینترنت برای علاقمندان به صورت رایگان است. اگر تاکنون از سایت codcademy.com برای یادگیری اصول برنامه‌نویسی و طراحی سایت استفاده کرده باشید، می‌دانید که یکی از مزیت‌های دوره‌های آموزشی سایت کدآکادمی این است که در لحظه (Real-time) شما می‌توانید کد بزنید و نتیجهٔ آن را نیز مشاهده کنید.

سایت تیمبل هم دقیقاً به همین شکل آموزش می‌دهد؛ به عبارت دیگر، شما شروع به نوشتن کدهای HTML یا CSS می‌کنید و در همان لحظه خروجی کدهای شما در معرض دیدتان قرار می‌گیرد (توجه داشته باشیم که فیدبک گرفتن به صورت آنی در حین کدنویسی را می‌توان به عنوان یکی از ابزارهای آموزشی بسیار مفید تلقی کرد).

یکی دیگر از ویژگی‌های این سایت آموزشی این است که شما می‌توانید پروژه‌های از پیش تعریف شده را اصطلاحاً Remix کنید. با استفاده از این قابلیت، شما دیگر نیازی نخواهید داشت تا از پایه ایدهٔ مد نظر خود را طراحی کنید بلکه خواهید توانست از پروژه‌های ایجاد شده توسط دیگر دولوپرها استفاده کرده اما تغییرات مد نظر خود را روی آنها اعمال کنید.