Thimble یک ویرایشگر کد جدید از تیم موزیلا

Thimble یک ادیتور کد آنلاین است که علاوه بر فراهم آوردن فرصتی برای مبتدیان برای یادگیری زبان های اچ تی ام ال، سی اس اس و جاوا اسکریپت، این امکان را به ایشان می دهد تا وب سایت های ساخته ی دست خود را منتشر کنند. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، با سکان آکادمی همراه باشید.

Thimble به عنوان بخشی از Mozilla Learning Network است که هدف آن توسعه دانش وب و اینترنت برای علاقمندان به صورت رایگان است.

اگر تاکنون از سایت codcademy.com برای یادگیری اصول برنامه نویسی و طراحی سایت استفاده کرده باشید، می دانید که یکی از مزیت های دوره های آموزشی سایت کدآکادمی این است که در لحظه شما می توانید کد بزنید و نتیجه ی آن را نیز مشاهده کنید. سایت تیمبل هم دقیقا به همین شکل آموزش می دهد. به عبارت دیگر، شما شروع به نوشتن کدهای HTML یا CSS می کنید و در همان لحظه خروجی کدهای شما در معرض دیدتان قرار می گیرد. توجه داشته باشیم که فیدبک گرفتن به صورت آنی در حین کدنویسی را می توان به عنوان یکی از ابزارهای آموزشی بسیار مفید تلقی کرد.

یکی دیگر از ویژگی های این سایت آموزشی این است که شما می توانید پروژه های از پیش تعریف شده را اصطلاحا Remix کنید. با استفاده از این قابلیت، شما دیگر نیازی نخواهید داشت تا از پایه ایده ی مد نظر خود را طراحی کنید بلکه خواهید توانست از پروژه های ایجاد شده استفاده کرده اما تغییرات مد نظر خود را روی آن ها اعمال کنید.

Write the Web On the Web

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)