Stripe: پلتفرمی برای پرداخت درون اپلیکیشنی

Stripe: پلتفرمی برای پرداخت درون اپلیکیشنی

یکی از مسائلی که کسب‌و‌کارهای نوپا همواره دغدغهٔ آن را دارند،‌ فروش خدمات یا محصولات خود از یک سو و همچنین برخورداری از بستری برای انجام تراکنش‌های خود از سوی دیگر است. برای این منظور، پلتفرم‌های بسیاری در اختیار دولوپرها قرار دارد که یک از آنها Stripe است که در این پست قصد داریم به بررسی این پلتفرم پرداخت درونی اپلیکیشنی بپردازیم. 

Stripe بستری را برای دولوپرها فراهم می‌سازد تا از آن طریق و با استفاده از API استرایپ بتوانند پرداخت از درون اپ‌های خود را امکان‌پذیر سازند. آنچه در مورد این API جالب توجه است اینکه از استرایپ برای هر نوع کسب‌وکاری -از بزرگ گرفته تا کوچک- می‌توان استفاده کرد.

Stripe از زبان‌هایی همچون روبی، پایتون، پی‌اچ‌پی، گو،‌ جاوا و نود پشتیبانی می‌کند و همین مسئله به عنوان یکی دیگر از برگ برنده‌های این پلتفرم است. API استرایپ برای هر زبانی بسیار قدرتمند بوده و دولوپر بدون هرگونه سردرگمی، خواهد توانست امکان پرداخت را به اپلیکیشن خود اضافه کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های استرایپ این است که شما به عنوان دولوپر نیازی به ساخت فرم‌های پرداخت ندارید بلکه خود استرایپ فرم‌های بسیار زیبا با قابلیت شخصی‌سازی که هم در بستر موبایل به خوبی کار می‌کنند و هم در بستر دسکتاپ، در اختیار شما قرار می‌دهد.

استرایپ به خوبی با سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس کار می‌کند؛ علاوه بر این، شما صرفاً با افزودن چند خط کد خواهید توانست سیستم‌های Apple Pay یا Android Pay را به API استرایپ متصل کنید.