Documentation سرویسی جدید از Stack Overflow

Documentation سرویسی جدید از Stack Overflow

مدیران شرکت استک اورفلو اخیرا اعلام کرده اند که در تلاش هستند تا سرویس جدیدی تحت عنوان Documentation به سایر خدمات این سایت بیفزایند. در واقع آنچه ایده ی اولیه راه اندازی این سرویس جدید را منجر شد، نبود مستندات قابل فهم، آسان و البته مثال های کاربردی مرتبط با زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های مرتبط با آن ها بوده است که تاکنون منجر به سر در گمی بسیاری از برنامه نویسان مبتدی شده است.

شعار شرکت استک اروفلو Making The Internet A Better Place به معنی «تبدیل اینترنت به چیز بهتری» می باشد و یکی از دغدغه های اصلی این شرکت،‌ بهبود زندگی توسعه دهندگان در بستر اینترنت است.

این شرکت در سال ۲۰۰۸ اقدام به ایجاد فضایی برای پرسش و پاسخ توسعه دهندگان فراهم آورد و این در حالی است که امروزه -سال ۲۰۱۵- به چیزی فرای پرسش و پاسخ نیاز است و آن هم مستندات مرتبط با برنامه نویسی و توسعه ی نرم افزار است.

Documentation استک اورفلو در حال حاضر در نسخه ی بتا قرار دارد و راه بسیار زیادی تا تکمیل آن وجود دارد. به گفته ی مدیران این شرکت، اولویت مستند سازی با زبان های برنامه نویسی محبوب تر و نیازهای اصلی کاربران این سایت است.

منبع