تغییر نام شرکت Stack Exchange به Stack Overflow

Stack Exchange که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد، به مجموعه ای از بیش از ۱۴۰ شبکه ی پرسش و پاسخ گفته می شود که Stack Overflow هم یکی از آن ها است (البته این سایت نیازی به معرفی برای برنامه نویسان ندارد!) در یک کلام، مجموعه سایت های شرکت استک اکسچنج یکی از دوست داشتنی ترین سایت ها برای برنامه نویسان قلمداد می شوند چرا که به راحتی از طریق این سایت ها می توانند پاسخی برای مشکلات خود در برنامه نویسی در سایت های زیر شاخه ی استک اکسچنج به خصوص استک اورفلو بیابند. پس از تغییر نام شرکت گوگل به الفبا، حال نوبت به تغییر نام شرکت Stack Exchnge رسیده است که در این مقاله قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

مدیران شرکت استک اکسچنج تصمیم گرفته اند تا نام مجموعه سایت های این شرکت را به Stack Overflow که پیش از این نام یک از زیر شاخته های Stack Exchange بود تغییر دهند. لوگوی این شرکت نیز قرار است تغییر کند اما نه خیلی زیاد! 

زمانی که مدیران این شرکت به دنبال یک نام برای استارتاپ خود بودند، نام Stack Exchange را انتخاب کردند چرا که قصد ایشان ساخت شبکه هایی برای Q&A یا پرسش و پاسخ بود و چنین نامی به معنای واقعی کلمه گویای ماهیت شرکت و سایت های زیر مجموعه ی آن بود. اما در ادامه ی مسیر، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند تا وارد حوزه های دیگر مرتبط با توسعه دهندگان و برنامه نویسان شوند که از آن جمله می توان به فضایی برای ورود برنامه نویسان و فریلنسرها به بازار کار اشاره کرد و نتیجه این شد که Stack Overflow Careers را طراحی کردند.

We're Changing Our Name (Back) to Stack Overflow

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)