لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
آیا واقعا قرار است دکمه ی Dislike به فیسبوک اضافه شود؟

آیا واقعا قرار است دکمه ی Dislike به فیسبوک اضافه شود؟

در یک جلسه ی پرسش و پاسخ با مارک زوکربرگ -مدیرعامل شرکت فیسبوک- وی به این نکته اشاره کرد که شبکه ی اجتماعی فیسبوک در تلاش است تا تست کند ببیند آیا افزودن دکمه ی Dislike به این شبکه کار درستی است یا خیر!

آنچه مسلم است است -به گفته ی مارک زوکربرگ- این که ماهیت این دکمه در فیسبوک به مراتب متفاوت تر از دکمه های Dislike در سایت هایی همچون YouTube و Reddit است. در واقع، دکمه ی Dislike در پست های فیسبوکی بیش از آن که تنفر را نشان دهند، قرار است احساس همدردی یک کاربر به کاربر دیگر را منتقل کند.

موافقان دکمه ی Dislike در فیسبوک همواره این نکته را خاطر نشان کرده اند که برای پست های غم انگیز، خبرهای بد و ... دکمه ی Like واقعا کاربردی ندارد و اضافه شدن دکمه ی Dislike خبر خوبی برای ایشان تلقی خواهد شد.

به گفته ی مارک زوکربرگ، دلیل این که زمان نسبتا زیادی برای افزودن آپشن های دیگری نسبت به دکمه ی لایک به پست های فیسبوک اختصاص داده شده است این بوده که طراحان این شبکه ی اجتماعی در تلاش بوده اند تا تعاملات مابین کاربران را تا حد ممکن ساده سازی کنند و در این زمینه به R&D پرداخته تا بهترین سالوشن به دست آید.

منبع


بهزاد مرادی