Stack Match: موتور جستجویی برای یافتن شغل‌های مرتبط با توسعهٔ نرم‌افزار

Stack Match: موتور جستجویی برای یافتن شغل‌های مرتبط با توسعهٔ نرم‌افزار

دیگر زمان آن گذشته است که وب دولوپرها برای توسعۀ وب فقط از PHP/MySQL استفاده کنند چرا که تکنولوژی‌های جدیدی مانند Node ،React و دیتابیس‌های NoSQL مانند Mongo پایه‌های توسعهٔ اپلیکیشن‌های تحت وب را دستخوش تغییر ساخته‌اند. اما علاوه بر توسعهٔ مهارت‌های فنی، دولوپرها همواره به‌دنبال راهی جهت پیدا کردن شغل مورد نظر خود هستند و به همین دلیل هم امروزه سرویس‌های متنوعی برای این منظور به بازار عرضه شده‌اند.

Stack Match یک موتور جستجوی رایگان است که آگهی‌های شغلی را از منابع معتبر و بزرگی مانند استک اورفلو و گیت‌هاب پیدا کرده و این امکان را به شما می‌دهد که جستجوی خود را براساس ابزارهایی که خودتان ترجیح می‌دهید، فیلتر و دسته‌بندی کنید.

برای محدود کردن و دسته‌بندی جستجوی مشاغل، این وب‌سایت 4 فیلد پیش‌فرض دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید که عبارتند از:
1. جستجو براساس آگهی‌هایی که شامل ابزار یا زبان برنامه‌نویسی خاصی باشند.
2. جستجو براساس آگهی‌هایی که شامل ابزار یا زبان برنامه‌نویسی خاصی نباشند.
3. جستجو براساس عنوان شغلی یا کلمۀ کلیدی.
4. جستجو براساس محل کار.

برای مثال، شما دنبال شغلی می‌گردید که برای بک‌‌اِند به زبان Ruby و برای فرانت‌اِند به Bower نیاز دارد؛ می‌توانید جستجو را براساس این 2 تکنولوژی محدود کنید تا فقط آگهی‌های مربوط به آنها را مشاهده کنید. کافی است شروع به نوشتن نام تکنولوژی موردنظر خود در داخل کادر جستجو کنید تا ادامۀ کلمۀ به‌صورت اتوماتیک نوشته شود. سپس لیستی مشاهده خواهید کرد که شامل تمام شغل‌ها و کمپانی‌هایی است که آگهی‌های استخدام مرتبط ثبت کرده‌اند.

البته طبیعتاً هرچقدر دقیق‌تر و محدودتر جستجو کنید، نتایج کمتری مشاهده خواهید کرد اما درعوض شغلی پیدا می‌کنید که کاملاً مناسب شما است و به حوزهٔ مهارت‌های شما و شغل‌های موجود در بازار محدود می‌گردد.

Stack Match توسط StackShare مدیریت می‌شود و این در حالی است که امکان ثبت‌نام رایگان برای استفاده از این سرویس برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است که پس از ثب‌نام، می‌توانند جستجوهای انجام شدۀ خود را ذخیره کرده و همچنین از اشتراک خبرنامۀ آپدیت‌ها توسط RSS بهره‌مند شوند.

در بازار کار کنونی توسعهٔ نرم‌افزار، از طراحی سایت گرفته تا توسعهٔ اپ موبایل و غیره، کسب مهارت‌های کدنویسی یک چیز است و یافتن شغلی که مرتبط با مهارت‌های ما بوده و درعین‌حال شرایط مناسبی هم داشته باشد چیز دیگری است.

در همین راستا، علاقمندان به آگاهی از مشاغل حوزهٔ توسعهٔ نرم‌افزار در شرکت‌های ایرانی می‌توانند با مراجعه به سرویس جابز (استخدام برنامه نویس) سکان آکادمی، با شرکت‌های نرم‌افزاری ایرانی و همچنین فرصت‌های شغلی موجود در آن‌ها آشنا شوند.

منبع