همکاری مایکروسافت و آمازون در حوزهٔ هوش مصنوعی

همکاری مایکروسافت و آمازون در حوزهٔ هوش مصنوعی

دنیای تکنولوژی با سرعت در حال پیشرفت است و دستیارهای شخصی کم‌کم در حال تبدیل شدن به بخش جد‌انشدنی از زندگی روزمرهٔ ما هستند. در همین راستا، چندی پیش کمپانی‌های مایکروسافت و آمازون اعلام کردند که اجازه می‌دهند دستیارهای شخصی‌شان، Alexa و Cortana، با هم همکاری داشته باشند.

در نگاه اول، این همکاری بسیار عجیب به نظر می‌رسد چرا که شرکت‌های بزرگ حوزۀ تکنولوژی عموماً محصولات اصلی‌شان را از دسترس رقبایشان دور نگه می‌دارند؛ مثلاً شما نمی‌توانید اپلیکیشن‌های اندرویدی را بر روی آیفون خود نصب کنید یا اینکه نمی‌توانید بازی‌های ایکس‌باکس را روی پلی‌استیشن اجرا کنید. اما مدیران مایکروسافت و آمازون باور دارند که دستیارهای دیجیتالی‌شان می‌توانند از این همکاری سود ببرند!

زمانی که این دو پلتفرم همکاری خود را در اواخر سال جاری (۲۰۱۷) شروع کنند، عملکرد آنها بهتر از آنچه که هست خواهد شد؛ کاربران کورتانا به تمامی فیچرهای الکسا (بیش از 20000 مورد) که به لطف دولوپرهای مختلف از سراسر دنیا که هر روز زیادتر می‌شوند، دسترسی می‌یابند و با کمک کورتانا هم کاربران الکسا می‌توانند از سرویس‌های مایکروسافت مثل تقویم یا ایمیل استفاده کنند. مدیرعامل شرکت آمازون، آقای Jeff Bezos، طی یک بیانیه در رونمایی از این همکاری گفت:

این دنیا بزرگ و چندوجهیه و قراره چندین دستیار باهوش موفق در زمینه‌های مختلف وجود داشته باشه که هر کدوم دسترسی به داده‌های مختلفی دارن. با کمک هم، نقاط قوت یکدیگر رو کامل می‌کنن و به کاربران تجربه‌ای غنی‌تر و مفیدتر عرضه می‌کنن.

مایکروسافت و آمازون هر دو از نداشتن نفوذ در گوشی‌های هوشمند رنج می‌برند؛ رقبای بزرگ این دو کمپانی در حوزهٔ هوش مصنوعی، یعنی اپل و گوگل، هر دو دارای دستیارهای شخصی خود (Siri و Google Assistant) در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هستند. با اینکه کورتانا و الکسا هر دو برای iOS و Android قابل دریافت‌اند، اما همانند رقبایشان از اول به صورت پیش‌فرض در این سیستم‌عامل‌ها وجود نداشته‌اند که همین باعث محدود شدن کاربرانش می‌شود.

Android و iOS مقدار عظیمی از داده‌ها را دربارۀ اینکه مردم چه‌طور با دنیا تعامل دارند را در اختیار کمپانی‌های گوگل و اپل قرار می‌دهند که همین اطلاعات منبع تغذیۀ پلتفرم‌های هوش مصنوعی‌شان است. اگر ویندوزفون در حال حاضر زنده بود، مایکروسافت نیز احتمالاً چنین مزیتی می‌داشت اما این در حالی است که ممکن است کورتانا به دلیل عدم برخورداری از چنین مزیت رقابتی به نسبت گوگل و اپل، به مشکل برخورد.

تلاش آمازون برای ورود به دنیای اسمارتفون‌ها خیلی سریع‌تر از مایکروسافت به تباهی انجامید! گوشی Fire Phone که با هیاهوی زیادی در جولای 2014 معرفی شد، آنچنان موفق نبود و تنها تعداد کمی از آن به فروش رفت و باعث شد تا آمازون ضرری 170 میلیون دلاری را متحمل شود و هیچ‌گاه دیوایسی برای ادامهٔ راه فایرفون عرضه نکند. متخصص‌ها و تحلیلگران، علت عدم موفقیت فایرفون را قیمت بالای آن و وارد شدنش به بازاری با رقبای قدرتمند می‌دانند.

البته این در حالی است که الکسای آمازون در خانه‌ها رقیبی ندارد و برای آمازون با حجم زیادی از داده‌ها در مورد مردم و خانه‌هایشان تأمین می‌کند، ولی پادشاهی الکسا فقط در خانه محدود است و، حداقل در حاضر حاضر، فراتر از آن نمی‌رود!

در یک کلام، مایکروسافت و آمازون با ترکیب قوا امید دارند که مخاطبان بیشتری را به سرویس‌های هوش مصنوعی خود جذب کنند و نقاط ضعف پلتفرم‌های یکدیگر را برطرف کنند. حال به نظر شما با داغ شدن بازار دستیارهای دیجیتالی، این دو شرکت می‎‌توانند به نبود اطلاعات موبایلی برای تغذیۀ الگوریتم‌های هوش مصنوعی‌شان غلبه کنند؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع