با استفاده از Pocket صفحات اینترنتی مورد علاقه خود را برای مطالعه در آینده ذخیره سازید!

با استفاده از Pocket صفحات اینترنتی مورد علاقه خود را برای مطالعه در آینده ذخیره سازید!

احتمالاً برای شما پیش آمده که در زمان گشت و گذار اینترنتی با صفحات و محتوای جالبی برخورد کرده باشید که همان لحظه فرصت خواندن یا تماشا کردن آن را نداشته باشید، یا بخواهید در آینده مجدداً محتوایی را که پیدا کرده اید ببینید. پلتفرم Pocket در این مورد به شما کمک خواهد کرد و این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا صفحات مورد علاقه ی خود را برای مطالعه در آینده ذخیره سازید. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم، با سکان آکادمی همراه باشید.

Pocket در سال 2007 توسط Nate Weiner تأسیس شد تا به کاربران وب کمک کند که مقاله ها، ویدئوها، و انواع دیگر محتوای مورد علاقه ی خود را در فضای ابری ذخیره کنند تا بعداً بتوانند از آن ها استفاده کنند. پس از ذخیره سازی محتوای مورد نظر به لیست Pocket، آن گاه هر زمانی که کاربر بخواهد می تواند لیست محتوای ذخیره شده ی خود را حتی به صورت آفلاین روی هر دستگاهی، اعم از کامپیوتر، تبلت یا دستگاه های موبایل به صورت همگام سازی شده مشاهده کند. هم چنین Pocket این امکان را فراهم می کند تا با حذف برخی مشکلات، تنظیمات متنی را با مرورگر کاربر سازگار کرده و تجربه ی کاربری بهتری را در زمان خواندن مقاله ها ایجاد کند.

برای استفاده از سرویس Pocket پس از ثبت نام در سایت و ایجاد حساب کاربری می توانید از طریق کامپیوتر، دستگاه های iOS یا اندروید حتی بدون اتصال به اینترنت به Pocket دسترسی داشته باشید. به دو روش می توان محتوا یا صفحه ی دلخواه خود را در Pocket ذخیره کنید: نصب افزونه ی Pocket یا از طریق آدرس ایمیلی که با آن در سایت ثبت نام کرده اید.

در روش اول که بهترین روش برای ذخیره سازی است با نصب افزونه، دکمه ی Pocket در نوار ابزار مرورگر قرار می گیرد و در زمان مرور صفحات تنها با یک کلیک روی این دکمه یا کلیک راست روی محتوای مورد نظر و انتخاب گزینه ی Save To Pocket آن را به لیست خود بیافزایید.

در روش دوم کافی است هر لینکی را که مایل به ذخیره سازی آن هستید به آدرس add@getpocket.com بفرستید تا به صورت خودکار به لیست Pocket های شما افزوده شود. دقت کنید که در این روش در هر ایمیل تنها یک لینک را می توانید ارسال کنید و وقتی برای اولین بار بخواهید از این روش استفاده کنید باید با مراجعه به صندوق پست الکترونیک خود آدرس ایمیلتان را تأیید کنید. هم چنین این امکان در اختیار کاربران قرار گرفته است تا چندین آدرس ایمیل را برای خود انتخاب کنند که همه به یک لیست متصل باشند.

در حال حاضر این سرویس پیشرو در زمینه ی ذخیره برای مرور در آینده بیش از 17 میلیون کاربر دارد و در بیش از 1500 اپلیکیشن از جمله توئیتر، فیدلی، و Zite ادغام شده است. هم چنین این سرویس از طریق دستگاه ها و پلتفرم های بسیاری از جمله آیپد، آیفون، مک، اندروید، ویندوز، فایرفاکس، گوگل کروم، سافاری و کوبو در دسترس است.

منبع