Pocket: ابزاری برای ذخیره‌سازی صفحات اینترنتی مورد علاقهٔ خود

Pocket: ابزاری برای ذخیره‌سازی صفحات اینترنتی مورد علاقهٔ خود

احتمالاً برای شما پیش آمده که در زمان گشت‌و‌گذار اینترنتی با صفحات و محتواهای جالبی برخورد کرده باشید که همان لحظه فرصت خواندن یا تماشا کردن آن را نداشته باشید، یا بخواهید در آینده مجدداً محتوایی که پیدا کرده‌اید را استفاده کنید. Pocket در این مورد به شما کمک خواهد کرد و این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا صفحات مورد علاقهٔ خود را برای مطالعه در آینده ذخیره سازید.

Pocket در سال 2007 توسط Nate Weiner راه‌اندازی شد تا به کاربران وب کمک کند که مقاله‌ها، ویدئوها و انواع دیگر محتوای مورد علاقهٔ خود را در فضای ابری ذخیره کنند تا در آینده بتوانند از آنها استفاده کنند. پس از ذخیره‌سازی محتوای مورد نظر به لیست، آنگاه هر زمانی که کاربر بخواهد می‌تواند لیست محتوای ذخیره شدهٔ خود را حتی به صورت آفلاین روی هر دستگاهی، اعم از کامپیوتر، تبلت یا موبایل به صورت همگام‌سازی شده مشاهده کند. همچنین Pocket این امکان را فراهم می‌کند تا با حذف برخی مشکلات، تنظیمات متنی را با مرورگر کاربر سازگار کرده و تجربهٔ کاربری بهتری را در زمان خواندن مقاله‌ها ایجاد کند.

برای استفاده از سرویس Pocket پس از ثبت‌نام در سایت و ایجاد حساب کاربری، می‌توانید از طریق کامپیوتر، گوشی آیفون یا اندرویدی حتی بدون اتصال به اینترنت به Pocket دسترسی داشته باشید. افزونهٔ‌ این ابزار برای مرورگرهای مطرح همچون گوگل کروم یا فایرفاکس نیز عرضه شده که بهترین روش برای ذخیره‌سازی صفحات است به طوری که دکمهٔ Pocket در نوار ابزار مرورگر قرار می‌گیرد و در زمان مرور صفحات تنها با یک کلیک روی این دکمه یا کلیک راست روی محتوای مورد نظر و انتخاب گزینهٔ Save To Pocket آن را به لیست خود بیفزایید.

در حال حاضر این سرویس پیشرو در زمینهٔ ذخیره‌سازی و بوکمارک کردن، میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا دارد و در بیش از 1500 اپلیکیشن از جمله توئیتر، فیدلی و غیره ادغام شده است.