با Zomato اپلیکیشن اختصاصی رستوران طراحی کنید!

با Zomato اپلیکیشن اختصاصی رستوران طراحی کنید!

شاید در گذشته ای نه چندان دور صرف غذا در رستوران ها یک کار لوکس محسوب می شد و غذای روزانه ی اکثر خانوارها در منزل تهیه می شد، با این وجود در دنیای ماشینی امروز غذا خوردن در رستوران ها و فست فودها جزو عادت های روزمره ی خیلی از افراد شده است و کسب  کارای زیادی در تمام دنیای از فست فود های کوچک گرفته تا رستوران های زنجیره ای بین المللی هر روز برای آماده سازی و ارائه ی غذا به خیل عظیمی از مشتریان فعالیت می کنند. گرایش مردم به رستوران ها باعث شده که پیدا کردن یک رستوران خوب برای صرف یک وعده ی غذایی سالم و خوشمزه در یک محیط آرامش بخش دغدغه ی بسیاری از افراد باشد. همین موضوع ایده ی تأسیس یک سرویس جهانی به نام Zomito را در سال 2008 ایجاد کرد که کاربران با استفاده از آن می توانند رستوران های مورد نظر خود را در نقاط مختلف دنیا جستجو کرده و بیابند. در کنار کمک به مشتریان، این سرویس به تازگی پلتفرمی به نام Whitelabel را به بازار عرضه کرده است که صاحبان رستوران ها می توانند با استفاده از آن -بدون آن که نیاز باشد تا در طراحی نرم افزار خبره باشند- اپلیکیشن های iOS و Android خود را بسازند و مدیریت کنند. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا با ویژگی های بیشتری از این پلتفرم توسعه ی اپلیکیشن موبایل آشنا شوید.

این پلتفرم نرم افزاری به رستوران داران این امکان را خواهد داد تا اپلیکیشن های شخصی خود را راه اندازی کنند و از طریق آن اطلاعات و عکس ها و آفرهای خود را آپدیت کنند، خدمات آینده ی خود را به  مشتریانشان اطلاع دهند، و سفارشات تحویل غذا در خارج از رستوران را قبول کنند، هم چنین نرم افزار می تواند خلاصه ای از صفحه ی آن ها در سایت Zomito را نمایش دهد تا روند دانلودها و استفاده ی مشتریان را بررسی کنند.

کمپانی Zomato اعلام کرده است این اپلیکیشن های اختصاصی، میزان استفاده ای کنونی کاربران از سرویس این شرکت را کاهش نخواهد داد. باور مسئولان این شرکت بر این است که مردم هم چنان از این سرویس برای پیدا کردن رستوران ها استفاده خواهند کرد، و این در صورتی است که اپلیکیشن های اختصاصی رستوران ها به مشتریان وفادار چند رستورانی که اغلب به آن ها مراجعه می کنند کمک خواهد کرد تا به طور مستقیم با آن رستوران ها تعامل داشته باشند و از وضعیت آن ها آگاه شوند.

ساخت اپلیکیشن های وایت لیبل از شروع تا پایان چیزی حدود سه هفته طول می کشد و پس از راه اندازی آن هزینه ی استفاده از وایت لیبل برای رستوران دارها در هر شعبه 200 دلار خواهد بود، و در کنار آن برای هر یک از تراکنش هایی که از طریق اپلیکیشن های خود انجام دهند باید مبلغی را بپردازند. تیم Zomito در تلاش است تا قابلیت های جدید نظیر رزرو میز، پذیرش، آپلود عکس، و آپشن های کاربردی دیگر را در آینده ی نزدیک به این محصول خود اضافه کند.

استفاده از این پلتفرم توسعه ی اپ موبایل برای کسب و کارهای نوپا یک شروع جالب می تواند باشد، به ویژه برای استارتاپ هایی که وارد بازارهای نوظهور نظیر هند می شوند که در آن ها تمایل یا اطمینان چندانی برای حضور و رقابت دیجیتالی وجود ندارد و سرعت این جریان بسیار آهسته است.

با ارائه یک داشبورد مناسب برای مدیریت برنامه و لیست های Zomato، به احتمال زیاد تعداد زیادی از رستوران ها از نرم افزار این کمپانی استفاده خواهند کرد تا اپلیکیشن تبلیغاتی خود را به دست خودشان طراحی و پیاده سازی کنند. در حال حاضر این سرویس در 22 کشور جهان از جمله ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، برزیل، استرالیا و امارات متحده ی عربی و هند -که Zomato در آن ها فعالیت می کند- در دسترس رستوران داران قرار گرفته است. با این حساب از آن جا که Zomato در ایران فعالیتی ندارد رستوران داران ایرانی نمی توانند این محصول را بکار گیرند، اما مشتریان ایرانی می توانند از سرویس فیدیلیو که در داخل ایران فعالیتی مشابه Zomato دارد استفاده کنند.

منبع