Code Fights: سرویس برنامه‌نویسی سرگرم‌کننده که منجر به استخدام دولوپرها هم می‌شود!

Code Fights: سرویس برنامه‌نویسی سرگرم‌کننده که منجر به استخدام دولوپرها هم می‌شود!

Code Fights یک شرکت فناوری آمریکایی است که مکانیزم‌های گیم و بازی را هم به‌منظور اهداف استخدامی و هم به‌منظور اهداف آموزشی، در چالش‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری آمیخته است؛ در نوامبر سال ۲۰۱۶، Code Fights -که در آن زمان یک استارتاپ محسوب می‌شد- گزارش داد که ۵۰۰ هزار کاربر به ثبت رسانده که اکثر آن ها هم آمریکایی بوده‌اند.

Code Fights در سال ۲۰۱۴ توسط Tigran Sloyan ،Aram Shatakhtsyan و Felix Desroches تأسیس شد؛ چالش‌های کدفایتز در ابتدا مسابقه‌های ۳ دقیقه‌ای برنامه‌نویسی میان ۲ دولوپر بود که در آن‌ها کاربران کد موجود را دیباگ می‌کردند اما از آن زمان تاکنون این کمپانی کار خود را توسعه داده و دیگر فقط جنبهٔ بازی و رقابت نداشته بلکه هدفی والاتر که همان وارد کردن علاقمندان به بازار کار است را در دستور کار خود قرار داده است. گفتنی است که در‌حال‌حاضر، کدفایتز بر روی پلتفرم خود از ۳۲ زبان مختلف کدنویسی پشتیبانی می‌کند.

اساسا ایدهٔ پشت کدفایتز این است که برنامه‌نویسی در قالب رقابت، یادگیری کدنویسی را آسان‌تر و سرگرم‌کننده‌تر می‌کند و این درواقع ایده‌ای است که در دانشگاه MIT به ذهن Sloyan رسید چراکه او از یادگیری برنامه‌نویسی لذت می‌برد و آرزو داشت که آموزش آن‌را برای همه به‌صورت در دسترس‌تر قرار دهد.

برخلاف چالش‌های برنامه‌نویسی وب‌سایت‌هایی مثل HackerRanck و TopCoder که برای به اتمام رساندن یک چالش به شما ساعت‌ها، روزها و شاید ماه‌ها وقت می‌دهند، کدفایتز شما را با یک دوست برنامه‌نویس دیگر جفت می‌کند و برای شما چالش‌های کوتاهی که فقط ۳ دقیقه زمان می‌برند تعیین می‌کند!

همچنین گفتنی است که طبق آماری که مدیرعامل کمپانی -Sloyan- ارائه داده، ۲۰٪ از افرادی که با این کمپانی در ارتباط‌ هستند و از کد فایتز استفاده می‌کنند شغل‌های جدیدی در حوزهٔ توسعهٔ نرم‌افزار به‌دست آورده‌اند.

طریقهٔ استخدام از طریق این وب‌سایت بدین صورت است که کدفایتز از شرکت‌هایی که می‌خواهند از طریق وب‌سایتش کارمند جذب کنند مبلغی برابر با ۱۵٪ از حقوق سالانهٔ کارمندی که می‌خواهند استخدام کنند را دریافت می‌کند؛ بنابراین اگر کارمندی با آن کمپانی سر حقوقی معادل سالانه ۱۰۰ هزار دلار به توافق برسد، کدفایتز از آن کمپانی مبلغ ۱۵ هزار دلار دریافت می‌کند. شاید قیمت گزافی محسوب شود، اما این بهایی است که کمپانی‌ها حاضرند در این بازار شدیداً رقابتی، برای جذب یک دولوپر بااستعداد بپردازند.

به‌طورمثال، Kelly Grossart، مدیر ارشد استخدام در Evernote، از طریق همین وب‌سایت ۲ کارمند استخدام کرده، آن‌هم فقط طی مصاحبه‌ای با ۱۵ نفر.

پلتفرم کدفایتز ۶ حالت مختلف بازی دارد که عبارتند از Interview Practice ،Company Bots ،Tournaments ،Head to Head ،Challenges و Acrade که در ادامه به توضیح اجمالی برخی از این موارد می‌پردازیم.

در حالت Interview Practice، کدفایتز در زمینهٔ تاپیک‌های مختلفی که در یک مصاحبه مطرح می‌شوند، نمونه سؤالاتی بسیار شبیه به نمونه سؤالات اصلی را با طبقه‌بندی از آسان به سخت در اختیار شما قرار می‌دهد.

Code Acrade درواقع از چند World (دنیای) متعدد تشکیل شده است؛ هر دنیا در مورد یک تاپیک خاص در زمینهٔ مهندسی و علوم کامپیوتری است و این دنیاها شامل چیزهایی مثل پایتون یا گراف می‌شوند و در طی این مسیر به شما کمک می‌شود که آموزش دیده و مهارت خودتان را بهبود ببخشید. درواقع، در هر دنیای خاص لوکیشن‌هایی قرار دارد که بیشترشان قفل بوده و به‌ترتیب سختی و آسانی مرتب شده‌اند. در داخل هر لوکیشن حدود ۱۵ تسک سرگرم کننده وجود دارد و با آنلاک کرد هر لوکیشن می‌توانید وارد لوکیشن بعدی شوید اما باید حداقل ۲ ستاره از هر ۳ ستاره را کسب کرده باشید!

در زمینهٔ Challenges، هزاران چالش توسط اعضای کدفایتز طراحی شده که دربرگیرندهٔ تاپیک‌های مختلفی می‌باشند (حتی خود شما هم می‌توانید برای دیگران چالش ایجاد کنید).

در Company Bots هم با بات‌های کمپانی‌های بزرگ که توسط مهندسین آن کمپانی‌ها طراحی شده رقابت می‌کنید؛ به‌خاطر همین نباید انتظار داشته باشید که این رقابت خیلی مثل آب خوردن باشد! درواقع، شما کدنویسی خودتان را با کدنویسی مهندسین کمپانی‌هایی نظیر Uber ،Dropbox ،Quora و غیره به چالش می‌کشید؛ چالش‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید متناسب با کمپانی‌ای است که بات آن‌را انتخاب کرده‌اید و اگر توانستید بات یکی از این کمپانی‌ها را شکست دهید، حتماً منتظر تماسی از سوی مدیر منابع انسانی آن کمپانی باشید.

یک قسمت دیگر هم به نام Job در این وب‌سایت وجود دارد که در آن شما یک تست برنامه‌نویسی ۶۰ دقیقه‌ای را پشت سر می‌گذارید، پس از آن کدفایتز شما را به کمپانی‌هایی که با آن‌ها همکاری دارد متصل می‌کند (البته کمپانی مناسب‌تان) و شما مورد مصاحبه قرار گرفته و پیشنهاد کاری به شما داده می‌شود (اگر علاقمند به آگاهی از آخرین فرصت‌های شغلی موجود در شرکت‌های نرم‌افزاری ایرانی هستید، می‌توانید به سرویس استخدام برنامه نویس (جابز) سکان آکادمی نیز مراجعه نمایید).

به‌نظر شما راه‌اندازی چنین سرویسی در ایران چقدر می‌تواند کارآمد باشد؟ فکر می‌کنید از این طریق چند نفر بتوانند دانش برنامه‌نویسی خود را بهبود بخشیده یا به استخدام کمپانی‌های مختلف داخلی دربیایند؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


نهال سهیلی‌فر