کاور کیبورد اختصاصی برای ویرایشگر متن VIM مخصوص دولوپرها

کاور کیبورد اختصاصی برای ویرایشگر متن VIM مخصوص دولوپرها

اگر برنامه‌نویس یا دولوپر هستید، حتماً نام ویرایشگر متن VIM را شنیده‌اید. گرچه ادیتور VIM قدرتمند است اما در بین برنامه‌نویسان به پیچیدگی بدنام شده است و همین باعث شده است که ایشان برای شروع کار با این ادیتور مجبور شوند به دنبال یافتن آموزش‌های متعددی باشند.

به دلیل پیچیده بودن این ویرایشگر و نیاز به زمان زیاد برای یادگیری کار با آن، یک شرکت در منچستر که کاورهای کیبورد تولید می‌کند تصمیم گرفته است که کمی از سختی‌های این ویرایشگر کاسته و به همین منظور، کاورهای کیبوردی VIM را تولید کرده است.

Vim Keyboard Cover، همان‌طور که از نامش پیدا است، یک کاور سیلیکونی است که بر روی کیبورد مک‌بوک جای می‌گیرد (این کاور برای مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو رتینا و مک‌بوک پرو با تاچ‌بار در دسترس است). تفاوت این کیبورد با دیگر کیبوردهای سیلیکونی در این است که روی کاور VIM متن‌ها و کلماتی روی هر کلید نوشته شده است که نشانگر وظیفه و کار آن کلید در ادیتور VIM است.

بعد از قرار دادن کاور روی کیبورد، کافی است به روی کاور و متن‌های نوشته شده بر روی کلیدها نگاه کنید تا به راحتی بتوانید با این ادیتور کار کنید. البته شاید برای کارهای پیچیده‌تر باز هم نیاز باشد که به آموزش‌ها و راهنمایی‌های آنلاین روی بیاورید اما مطمئن باشید که دیگر کارهای معمولی و مقدماتی در این ادیتور، توسط کاور VIM برای شما آسان خواهد شد (طبیعتاً این کاور تنها برای کمک به کار با ویرایشگر VIM نیست، بلکه از کیبورد شما هم در مقابل گردوخاک و ... محافظت می‌کند).

قیمت این کاور در زمان انتشار این مقاله، 27.99 پوند انگلیس اعلام شده است که کمی گران به نظر می‌رسد، اما این در حالی است که پرداخت این مبلغ در عوض آن زمانی که قرار است روی موارد پایه‌ای و مقدمات کار با ویرایشگر VIM صرف کنید، سرمایه‌گزاری خوبی به نظر می‌رسد.

منبع