Thunkable: پلتفرمی برای ساخت اپلیکیشن بدون نیاز به کدنویسی

Thunkable: پلتفرمی برای ساخت اپلیکیشن بدون نیاز به کدنویسی

اگر دوست دارید اپلیکیشن مخصوص خود را بسازید اما چیزی از کدنویسی نمی‌دانید نگران نباشید چراکه پلتفرم Thunkable این مشکل را برای شما حل کرده است. بااستفاده از این اپلیکیشن، هرکسی می‌تواند برای خود اپلیکیشن بسازد؛ در Thunkable می‌توانید به‌راحتی فیچرها و فانکشن‌های دلخواه را انتخاب نموده و آن‌ها را به اپلیکیشن خود وارد کرده سپس اپلیکیشن شما برای لانچ آماده است. 

رابط کاربری نیتیو + متریال دیزاین
برای اپ خود رابط کاربری مخصوص بسازید و آن‌را با متریال دیزاین زیباتر کنید؛ حتی می‌توانید از فونت‌های مورد علاقهٔ خود نیز استفاده نمایید.

تصاویر
در این اپلیکیشن نه‌تنها می‌توانید تصاویر دلخواه خود را به کار ببرید بلکه با استفاده از Microsoft Emotion و Image Recognizer نیز قادر خواهید بود تا ایموشن‌ها و کپشن‌هایی را نیز به تصاویر اپلیکیشن خود بیفزایید.

اشتراک‌گذاری + چت + امکانات صوتی
امکان اشتراک‌گذاری را به اپلیکیشن خود اضافه کنید و یا بااستفاده از سرویس‌هایی مانند Google Voice Recognizer و Yandex Translate اپلیکیشن خود جذاب‌تر نمایید.

نقشه + مکان‌یابی
در Thunkable بااستفاده از Google Maps و سنسورهای مکان‌یاب می‌توانید برای کسب‌وکار خود یک اپلیکیشن نقشه و مکان‌یاب قدرتمند ایجاد نمایید.

حافظهٔ لوکال و کلود
دیتای موردنظر خود را در حافظهٔ لوکال ذخیره کنید و یا برای ذخیرهٔ آن از دیتابیس‌هایی مانند Tiny ،Firebase و Cloudinary بهره ببرید.

سایر امکانات
بااستفاده از کامپوننت AdMob Ads قادر خواهید بود تا از اپلیکیشن خود کسب درآمد نمایید و یا می‌توانید اپ خود را با سایر امکانات موجود در تلفن‌های هوشمند (مانند بلوتوث، ان‌اف‌سی، شتاب‌سنج و …) ادغام نموده و از آن بیشتر لذت ببرید.

پس اگر با وجود عدم آشنایی با کدنویسی می‌خواهید لذت ساخت یک اپلیکیشن را تجربه کنید،‌ حتماً سری به وب‌سایت Thunkable.com بزنید، آن‌را امتحان کنید و نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


رائفه خلیلی