چگونه به‌عنوان یک دولوپر تازه‌کار در مورد حقوق درخواستی خود مذاکره کنیم؟

چگونه به‌عنوان یک دولوپر تازه‌کار در مورد حقوق درخواستی خود مذاکره کنیم؟

شاید شما هم پس از مدت‌ها مهارت‌آموزی و تجربه‌اندوزی، اکنون قصد داشته باشید تا به‌عنوان یک دولوپر واقعی وارد بازار کار شده و به کسب درآمد بپردازید. لحظهٔ هیجان‌انگیزی است وقتی به مشتری خود قیمت می‌دهید و رسماً خود را به‌عنوان یک دلوپر معرفی می‌کنید؛ همچنین ممکن است قبلاً در موقعیت شغلی مشابهی مشغول بوده باشید اما اکنون تصمیم دارید که به کارها و پروژه‌های مهم‌تر و جدی‌تری وارد شوید.

به‌هرحال اگر به‌عنوان یک دلوپر هنوز آن‌طور که بایدوشاید وارد بازار کار نشده‌اید و نخستین تجربه‌های کاری خود را پشت سر می‌گذارید، زیاد در مورد تعیین دستمزد خود عجله به خرج ندهید و درنظر داشته باشید که اولین دستمزد شما دستمزد همیشگی شما نخواهد بود! بنابراین در مورد اولین دستمزد خود باید ملاحظاتی داشته باشید تا هم خودتان راضی باشید و هم بتوانید کارفرما را متقاعد کنید. در ادامه، ۵ نکتهٔ مهم در چانه‌زنی برای تعیین اولین دستمزد و انتخاب موقعیت‌های شغلی مناسب‌تر به‌عنوان یک دولوپر را برای شما مطرح خواهیم نمود.

قانون اول: انتظارات نامعقول نداشته باشید
سریع‌ترین راه برای این‌که کارفرما شما را از کار بیکار کند این است که انتظارات و درخواست‌های نامعقول داشته باشید! بنابراین اگر می‌خواهید کارفرما شما جدی بگیرد و روی ادامهٔ همکاری با شما حساب کند، برای اولین دستمزد خود هرگز تقضاهای خیلی زیاد و خارج از عرف دستمزدهای بازار نداشته باشید.

برای این‌که پا را فراتر از محدودهٔ معقول دستمزدها نگذارید، باید قبل از اولین مصاحبهٔ شغلی با کارفرمای آیندهٔ خود، حساب همه‌چیز را بکنید و اطلاعات کاملی از محدودهٔ معمول دستمزدها به‌دست آورید. در مورد تمام‌وقت یا نیمه‌وقت بودن کار موردنظر و این‌که آیا دستمزد مشخص و ثابتی برای آن عنوان شغلی درنظر گرفته شده یا نه نیز از کارفرما سؤال کنید.

سؤالاتی از این دست، درنهایت برای شما مشخص خواهد نمود که آیا دستمزد شغلی که قرار است در آن مشغول به کار شوید ثابت است یا توافقی و قابل مذاکره؟ اگر دستمزد ثابتی درنظر گرفته شده، جایی برای چانه‌زنی نیست؛ یا باید همان مقدار را بپذیرید و مشغول به کار شوید و یا نپذیرید و به دنبال کار دیگری بروید اما اگر دستمزدی از قبل تعیین نشده و کارفرما به‌دنبال توافق با شما است، سعی کنید خود را جای کارفرما بگذارید، عاقلانه عمل نموده و مبالغ عجیب‌وغریب و غیرمعمول را مطرح نکنید.

قانون دوم: دستمزد فعلی خود را درنظر بگیرید
یکی از مهم‌ترین مواردی که در مذاکره برای میزان دستمزد خود می‌توانید مطرح کنید،‌ میزان دستمزد فعلی شما است؛ برای اغلب کارفرماها پذیرفتنی است که دستمزدی اندکی بیشتر از دستمزد فعلی و یا حداقل برابر با آن‌را برای شما درنظر بگیرند. گاهی نیز ممکن است ترجیح دهید امنیت شغلی و آیندهٔ‌ تضمین شده را به دستمزد بالاتر ترجیح داده و بپذیرید که با دستمزد پایین‌تری مشغول به کار شوید.

قانون سوم: بزرگی و شهرت شرکت‌ها را درنظر بگیرید
بزرگ و یا کوچک بودن شرکت‌ها،‌ شهرت و محبوبیت آن‌ها و حتی مکان قرار گرفتن دفتر شرکت‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر میزان دستمزد دریافتی دولوپرهای شاغل در این شرکت‌ها داشته باشد.

در شرکت‌های بزرگ، معمولاً رده‌ها و عناوین شغلی مشخصی تعریف شده و برای هر ردهٔ شغلی حداقل و حداکثر درآمدی درنظر گرفته شده است؛ مثلاً ممکن است شما با عنوان شغلی مهندس نرم‌افزار سطح ۱ وارد شرکتی شوید و بسته به تلاش و توانایی خود، مبلغی بین حداقل و حداکثر دستمزد این عنوان شغلی را به‌عنوان دستمزد به خود اختصاص دهید اما با افزایش مهارت‌ها و دانش خود و پس از گذشت ۱ یا ۲ سال، می‌توانید در همین عنوان شغلی به سطح بالاتری ارتقاء یافته و به این ترتیب از میزان دستمزد بالاتری -متناسب با عنوان شغلی جدید خود- برخوردار شوید.

در شرکت‌های کوچک، عناوین شغلی و سمت‌ها معمولاً معنا و مفهوم خاصی ندارند! مثلاً اگر به‌عنوان یک دولوپر تازه‌کار وارد یک شرکت کوچک شوید، راحت‌تر می‌توانید برچسب نه‌چندان دلچسب تازه‌کار را از عنوان شغلی خود حذف نمایید. از سوی دیگر، در شرکت‌های کوچک میزان دستمزدها ارتباط مستقیمی با عنوان شغلی و سمت پرسنل ندارد. بنابراین همان‌طور که اشاره نمودیم، در این شرکت‌ها شما به‌عنوان یک دولوپر راحت‌تر می‌توانید عناوین شغلی بالاتری را به خود اختصاص دهید اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید صرفاً با تغییر عنوان شغلی، دستمزد شما نیز تغییر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

گاهی نیز کسب‌وکارهای کوچک‌تر و استارتاپ‌ها توسط شرکتی بزرگ‌تر خریداری شده و در آن ادغام می‌شوند؛ در این‌گونه موارد، شرکت جدید سعی می‌کند تا عناوین شغلی قبلی را با عناوین جدید تطبیق دهد؛ بدین ترتیب که اگر شما در شرکت قبلی و‌ب‌دولوپر تازه‌کار بوده باشید، در شرکت جدید عنوان شغلی مهندس نرم‌افزار سطح ۱ یا ۲ را دریافت خواهید نمود؛ به همین ترتیب، عنوان وب‌دولوپر با عنوان جدید مهندس نرم‌افزار سطح ۳ یا ۴ و عنوان وب‌دولوپر ارشد نیز با عنوان مهندس نرم‌افزار سطح ۵ یا ۶ جایگزین خواهد شد (البته این نوع تقسیم‌بندی کاملاً قراردادی است و بسته به شرکت، می‌تواند متفاوت باشد).

بنابراین هر چند که عناوین شغلی در شرکت‌های کوچک اهمیت چندانی ندارند اما اگر بخت با شما یار باشد و شرکتی که در آن مشغول کار هستید در یک شرکت بزرگ‌تر ادغام شود،‌ آنگاه هرچه عنوان شغلی شما در شرکت قبلی بالاتر بوده باشد، در شرکت جدید نیز عنوان شغلی بهتر و البته دستمزد بالاتر و بهتری دریافت خواهید نمود.

یکی دیگر از فضاهای کاری که برخی دلوپرها به آن جذب می‌شوند، همان کسب‌وکارهایی است که در بالا بدان‌ها اشاره شد که امروزه بیشتر تحت‌عنوان استارتاپ شناخته می‌شوند. در یک کلام، فضای کاری برای دولوپرها در یک استارتاپ کاملاً متفاوت از فضای کاری در سایر شرکت‌ها است.

وقتی که شما به‌عنوان یک دولوپر تصمیم می‌گیرد در یک استارتاپ مشغول به کار شوید، می‌بایست به‌قول معروف پیه یکسری چیزها را به تن خود بمالید! به‌عبارت دیگر، فضای کاری در استارتاپ‌ها بدین شکل است اصلاً شرح وظایف مشخصی برای اعضاء وجود ندارد؛ مثلاً اگر شما به‌عنوان یک بک‌اند دولوپر در استارتاپی مشغول به‌ کار شوید و شرایط بوجود آید که نیاز به یک فرانت‌اند دولوپر باشد، علیرغم این‌که شما تخصصی در این کار ندارید، ممکن است از شما خواسته شود تا کد فرانت‌اند هم بزنید.

در ارتباط با حقوق و مزایا هم کار کردن در یک استارتاپ به‌مراتب تفاوت‌تر از کار در یک شرکت جاافتاده است؛ به‌طورمثال، اکثر استارتاپ‌ها امکان بیمه کردن اعضای خود را حداقل در سال‌های اول ندارند؛ درضمن، حقوق‌ها آنقدر بالا نیست که با انتظارات افراد جویای کار مطابقت داشته باشد!

با درنظر گرفتن این شرایط، کار کردن در استارتاپ‌ها به‌عنوان یک دولوپر به درد کسانی می‌خورد که یا سهام‌‌دار استارتاپ باشند و یا صرفاً به‌دنبال کسب تجربه باشند.

قانون چهارم: قبل از پذیرفتن یک فرصت شغلی، تأثیر آن کار بر کیفیت زندگی خود را نیز درنظر بگیرید
اگر به‌عنوان یک دولوپر همکاری طولانی‌مدت با شرکتی را در برنامهٔ خود دارید، تأثیر آن کار بر زندگی خود را نیز مدنظر قرار دهید؛ شرایط کاری، میزان استرس کار، ساعات کاری و ... را در یک کفهٔ ترازو و از سوی دیگر آرامش، راحتی، سلامت جسمی و روحی، درآمد و ... را در کفهٔ دیگر ترازو قرار دهید و سپس در مورد پذیرفتن یا نپذیرفتن یک پیشنهاد شغلی فکر کنید.

همچنین در مورد لزوم حضور فیزیکی در دفتر کار و یا امکان انجام کار به صورت دورکاری نیز با کارفرمای خود مذاکره و گفتگو نمایید؛ دورکاری معمولاً سبب می‌شود تا در وقت و هزینهٔ خود صرفه‌جویی نموده و زمان خود را بهتر مدیریت کنید. به‌عبارت دیگر، می‌توانید بیشتر در کنار خانواده باشید و هچمنین این امکان را خواهید داشت تا شرایط محیط را با نیازها و علائق خود هماهنگ نمایید.

همچنین توصیه می‌کنیم درصورت داشتن زمان کافی، مقاله‌ای تحت‌عنوان تأثیر اولین شغل در شکل‌گیری DNA شما. دقت کنید! را نیز مطالعه نمایید که احتمال دارد شما را در انتخاب یک شرکت نرم‌افزاری حرفه‌ای راهنمایی نماید.

قانون پنجم: به نخستین موقعیت‌های شغلی خود به چشم سرمایه‌گذاری نگاه کنید
۲ موقعیت شغلی را درنظر بگیرید که در یکی از آ‌ن‌ها امکان یادگیری، رشد و آموزش برای شما فراهم است اما دستمزد پایین‌تری دارد و در موقعیت شغلی دوم هیچ یادگیری، رشد و آموزشی اتفاق نخواهد افتاد اما درعوض دستمزد بالاتری دارا است. در چنین شرایطی، اگر موقعیت دوم را برگزینید از جهاتی در حق خود جفا نموده‌اید زیرا نخستین موقعیت‌های شغلی شما نه صرفاً موقعیتی برای کسب درآمد آنی، بلکه موقعیتی برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بر روی توانایی‌ها و مهارت‌های شما هستند.

بنابراین فقط به میزان دستمزد یک موقعیت شغلی فکر نکنید زیرا با گذر زمان درمی‌یابید که رشد،‌ یادگیری، تجربه‌اندوزی و توسعهٔ مهارت‌ها ارزشی به‌مراتب بیشتر از درآمد آنی برای یک دولوپری که قصد دارد حرفه‌ای شود خواهد داشت.

در این مقاله ۵ مورد از نکاتی که در مواجهه با نخستین موقعیت‌های شغلی خود باید درنظر داشته باشید را مطرح نمودیم. دیدگاه شما چیست؟ اگر یک دولوپر تازه‌کار هستید چه مواردی را برای تعیین دستمزد خود درنظر می‌گیرید؟ و اگر به‌عنوان دولوپر، سال‌ها تجربه دارید و به‌اصطلاح مویی در این راه سفید کرده‌اید، اکنون چه مواردی را در انتخاب موقعیت‌های شغلی بعدی مهم و تأثیرگذار می‌دانید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


رائفه خلیلی