هکرها سری جدیدی از اطلاعات هک شده ی سایت Ashley Madison را منتشر کردند!

هکرها سری جدیدی از اطلاعات هک شده ی سایت Ashley Madison را منتشر کردند!

گروهی از هکرها که سایت دوست یابی اشلی مدیسون را هک کرده و اطلاعات میلیون ها کاربر آن را منتشر کرده بودند، به افشاگری های خود ادامه دادند. این گروه که لقب "Impact Team" را به خود داده است، یک سری داده های فشرده با حجم 20 گیگابایت و به اندازه ی دو برابر داده هایی که بار اول آن ها را عمومی کرد منتشر کرده است.

پیش از هر چیز، برای آن دسته از کاربرانی که با سایت اشلی مدیسون خیلی آشنایی ندارد -با نقل از ویکی پدیا- به معرفی این شبکه ی اجتماعی می پردازیم:

اشلی مدیسون (انگلیسی: Ashley Madison) یک سایت خدمات دوست‌یابی آنلاین و خدمات شبکه‌های اجتماعی است که برای افراد متأهل و کسانی در رابطه جدی هستند طراحی شده‌است. شعار این وبگاه "زندگی کوتاه است، پس خیانت کن!" است. این وبگاه کار خود را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرد. در سال ۲۰۱۵ این سایت ماهانه ۱۲۴ میلیون بازدید کننده داشته که آن را در رده ۱۸ ام سایت‌های دوست‌یابی قرار می‌دهد.

اگرچه اولین سری از اطلاعات منتشر شده عمدتاً روی اطلاعات مشتریان متمرکز بود، فایل هایی که در بخش دوم وجود دارند ظاهراً در برگیرنده ی اطلاعاتی هستند که احتمالاً می توانند شرمندگی بیش تری را برای خود این شرکت داشته باشند. این فایل ها شامل مکاتبات Noel Biderman، مدیرعامل Avid Life Media، شرکت اداره کننده ی Ashley Madison و سایت های همکار آن هم چون EstablishedMen.com می باشند.

سایت Vice Motherboard تصاویری را از اسناد به دست آمده در این عملیات هک منتشر کرده است که شامل فایلی با عنوان noel.biderman.mail.7z است. به علاوه در یادداشتی ضمیمه ی اسناد فاش شده ی جدید آمده است: "هی نوئل، حالا دیگه می تونی قبول کنی که اون واقعیه!"

کیم زتر در گزارشی که در سایت Wired منتشر کرد توضیح داد: "احتمالاً این پیام در پاسخ به صحبت های مدیر ارشد فناوری پیشین این شرکت است که پس از رخ دادن اولین سری از افشاگری ها سخت تلاش کرد تا خبرنگاران را متقاعد کند که این اطلاعات جعلی بودند."

اخیراً نفوذ به ایمیل مدیران ارشد در دنیای هک تبدیل به یک رویه معمول شده است. به تازگی مدیران شرکت سونی هم گرفتار پخش شدن برخی از اطلاعات خصوصی خود شده اند که آبروی آن ها را به خطر انداخت. در اوایل امسال -2015- هم شرکت ایتالیایی نرم افزارهای جاسوسی موسوم به Hacking Team پیام های ایمیل مدیر عامل David Vincenzetti را افشا کرد.

منبع