راه‌اندازی وبلاگی توسط اپل به‌منظور نمایش‌ دادن تحقیقاتش در زمینهٔ Machine Learning

راه‌اندازی وبلاگی توسط اپل به‌منظور نمایش‌ دادن تحقیقاتش در زمینهٔ Machine Learning

یک خبر خوب برای دوستانی که مشتاق هوش مصنوعی یا همان AI هستند و آن هم این‌که کمپانی اپل به‌تازگی وبلاگی برای مشتاقان این حوزه راه‌اندازی کرده که در آن اخبار مرتبط با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی مهندسین اپل در حوزهٔ Machine Learning عرضه می‌گردد.

اپل بر روی یادگیری ماشینی سرمایه‌گذاری عظیمی کرده و هم‌اکنون قصد دارد تا علاقمندان به یادگیری ماشینی از آخرین دستاوردهای تیم فنی-مهندسی اپل در این حوزه مطلع گردند؛ به‌ همین منظور، این کمپانی وبلاگی با نام Apple Machine Learning Journal لانچ کرده است. این شرکت در اولین پست این مجلهٔ علمی به‌طور مختصر نوشت:

به Apple Machine Learning Journal خوش آمدید؛ در اینجا شما می‌توانید پست‌های نوشته شده توسط مهندسان اپل در مورد کارشان در استفاده از تکنولوژی Machine Learning برای کمک به ایجاد محصولات خلاقانه برای میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان را مطالعه کنید. اگر یک دانشجو و یا محقق، مهندس یا دولوپر در زمینهٔ ‌یادگیری ماشینی هستید، ما مشتاقیم تا سؤالات و بازخوردهایتان را بشنویم.

اساساً این‌ها مسائل فنی‌ای است و برای افرادی که درحال مطالعهٔ هوش مصنوعی یا همان AI هستند حائز اهمیت است؛ اولین پست تحقیقاتی این وبلاگ تحت‌عنوان Improving the Realism of Synthetic Images، جزئیاتی در مورد چگونگی کارکرد اپل برای ایجاد تصاویر مصنوعی جهت آموزش Neural Networks (شبکه‌ٔهای عصبی) در مورد مقایسهٔ چشم‌های شبیه‌سازی شده است. 

وجود چنین وبلاگی همگی ‌را شگفت‌زده کرده است! در دید فعالان آی‌تی، اپل شرکتی تنگ‌نظر است -چراکه اپل شرکتی است که خیلی مایل نیست اطلاعاتش به بیرون درز کند- و به همین دلیل عجیب است که تحقیقات خود را هرچند خلاصه با عموم به اشتراک بگذارد.

گرچه در ظاهر به‌نظر می‌رسد که شرکت‌هایی همچون گوگل و مایکروسافت بیش از سایر غول‌های فناوری دنیا با یادگیری ماشینی در ارتباط‌اند، اما برخلاف این‌که خیلی‌ها فکر می‌کنند فعالیت‌های مرتبط با هوش مصنوعی اپل محدود به Siri می‌شود (Siri یک ابزاری در گوشی‌های آیفون است که امکان دریافت فرامین صوتی را از طرف کاربر فراهم می‌کند)، این کمپانی هم در این زمینه بسیار فعال است و قصد دارد سهم بازار قابل‌توجهی را به خود اختصاص دهد.

منبع