Backup & Sync گوگل به بازار عرضه شد

Backup & Sync گوگل به بازار عرضه شد

چندی پیش در مقاله‌ای تحت عنوان گوگل Google Drive را با محصولی به‌مراتب بهتر جایگزین می‌کند! در مورد ابزار جدید گوگل برای بک‌آپ گرفتن اطلاع‌رسانی کردیم؛ حال این ابزار که به‌عنوان ابزاری تکمیل‌کننده برای گوگل درایو معرفی شده است، هم‌اکنون برای مک و پی‌سی در دسترس است و می‌تواند از کلیهٔ فایل‌های دسکتاپ شما نسخهٔ بک‌آپ تهیه کند.

Backup & Sync به‌طور اتوماتیک همهٔ فایل‌ها و فولدرهایی که شما انتخاب می‌کنید را بر روی Google Drive یا Google Photos آپلود می کند (این ابزار با هر 2 سرویس سازگار است).

درخصوص عکس‌های روی موبایل، شما می‌توانید ورژن آپتیمایز شدهٔ عکس‌ها و ویدیوهای خود را کاملاً رایگان آپلود کرده و یا بااستفاده از اپ اختصاصی این ابزار، آن‌ها را با کیفیت اصلی ذخیره کنید و این فایل‌ها را بدون این‌که فضای داخلی گوشی شما را اشغال کنند نگاه دارید. همچنین با بهره‌گیری از نرم‌افزار تحت دسکتاپ Drive، امکان سینک کردن فایل‌های درایو با دسکتاپ و دسترسی راحت به آن‌ها بااستفاده از یک فایل اکسپلورر وجود دارد.

عملکرد Backup & Sync به‌اندازه کافی خوب است اما در مقایسه با سرویس‌های بک‌اپ‌گیری رقیب همچون Backblaze و Carbonite به‌شدت گران است! تنها توجیهی که برای استفاده از این سرویس بسیار گران وجود دارد این است که شما از یک سو فقط‌و‌فقط به گوگل اطمینان کنید و بس و از سوی دیگر ترجیح بدهید برای استفاده از سرویس‌های متفاوت، خود را درگیر چند شرکت مختلف نکنید و فقط به یک شرکت معتبر پول پرداخت کنید.

منبع