کدنویسی زنده با استفاده از افزونه ی Alive برای ویژوال استودیو

کدنویسی زنده با استفاده از افزونه ی Alive برای ویژوال استودیو

Alive پلاگین یا افزونه ای برای Visual Studio است. Visual Studio یک IDE یا محیط پکپارچه ی توسعه ی نرم افزار است که توسط شرکت Microsoft ارائه شده و در توسعه ی برنامه های کامپیوتری برای سیستم عامل ویندوز و همچنین وب سایت ها و برنامه های کاربردی مبتنی بر وب، کاربرد دارد. اخیرا شاهد Trendیی بوده ایم که به موجب آن خیلی از برنامه نویسان تمایلی از خود نشان داده اند مبنی بر این که در محیط هایی کد بزنند که در آن واحد بتوانند خروجی کدهای خود را مشاهده کنند و این دقیقا همان معنای Learnable Programmig است. پس از مطرح شدن این ایده توسط آقای برت ویکتور، یکسری استارتاپ ها هم شروع به سرمایه گذاری روی این ایده کرده و ماحصل آن هم محصولاتی همچون افزونه ای تحت عنوان Alive است که در این مقاله قصد داریم قابلیت های آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس با سکان آکادمی همراه باشید.

این پلاگین، همزمان که شما شروع به کدنویسی می کنید، نتیجه ی آن را در معرض دید شما قرار می دهد و به طور کلی، با هدف گرفتن بازخورد آنی برای توسعه دهندگان ایجاد شده است. این افزونه، مجموعه ای متشکل از sandbox یا محیطی برای تست کردن کدها و پنجره هایی است که شما را به هنگام کد نویسی در امر توسعه یاری می دهد.

شاید برایتان سوال شده باشد که این افزونه چه زبان هایی را پشتیبانی می کند؟
Alive زبان سی شارپ را پشتیبانی می کند (البته خیلی هم جای تعجب ندارد چرا که پشت قضیه غول مایکروسافت قرار دارد و ترجیح اش هم این است که روی زبان اختصاصی خود تمرکز کند!)، اما این احتمال وجود دارد که در آینده زبان های بیشتری نیز پشتیبانی شوند. همچنین، الایو کدهای شما را با پشتیبانی از فریم ورک های XUnit، NUnit و MSTest تست می کند که همین مسئله می تواند به عنوان یکی از برگ برنده های آن محسوب شود.

در حال حاضر که این پلاگین مراحل آزمایشی را پشت سر می گذارد و امکان استفاده ی رایگان موقت، ندارد اما به نظر می رسد که در آینده، این ویژگی به آن اضافه خواهد شد.

منبع