لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
ابزاری مفید برای بررسی سازگاری کدها با مرورگرهای مختلف

ابزاری مفید برای بررسی سازگاری کدها با مرورگرهای مختلف

مسئله ی سازگاری مرورگرها با کدهای نوشته شده، یکی از مسائلی است که توسعه دهندگان وب زمان زیادی را برای بررسی آن صرف می کنند. با استفاده از یک مجموعه ی کارآمد Node می توانید به سادگی بررسی کنید که ویژگی یا Feature جدید و جذابی که می خواهید استفاده کنید آیا با بیشتر مرورگرها سازگاری دارد و آنها به راحتی می توانند آن را اجرا کنند یا خیر؟ برای آشنایی بیشتر با این ابزار قدرتمند، با سکان آکادمی همراه باشید.

Can I use’s NPM package افزونه ای از سایت مفید caniuse.com است که با استفاده از آن می توانید به راحتی بررسی کنید که چقدر یک استاندارد توسط مرورگرها و دیوایس های مختلف پذیرفته شده است.

زمانی که می خواهید درباره ی استفاده از یک ویژگی اطلاعات کسب کنید به عنوان مثال استفاده از Web socket، تنها کافی است تا در قسمت مشخص شده این عبارت را تایپ کنید: caniuse websockets و همان لحظه پاسخ خود را دریافت می کنید و متوجه خواهید شد که این ویژگی در کدام مرورگرها و چطور کار خواهد کرد.

برای استفاده از این سرویس، شما ابتدا به Node و  NPM نیاز خواهید داشت، سپس می توانید با تایپ کردن npm install -g caniuse-cmd آن را نصب کرده و برای استفاده از آن آماده شوید.

این ابزار کوچک و مفید به شما کمک می کند تا کار توسعه ی وب را بهتر و سریع تر انجام دهید و نیاز نخواهید داشت تا هر بار برای بررسی کردن سازگاری کد با مرورگرها، از محیط کدنویسی خارج شوید و به مرورگر -یا بهتر بگوییم مرورگرهای- خود رجوع کنید.

منبع