Android Experiments: فضایی برای اشتراک‌گذاری اپ‌های خلاقانهٔ اندرویدی

Android Experiments: فضایی برای اشتراک‌گذاری اپ‌های خلاقانهٔ اندرویدی

Android Experiments با هدف نمایش روش‌های خلاقانهٔ استفاده از اندروید و قابلیت‌های دیوایس‌های گوناگون ساخته شده است. در واقع، این سرویس گوگل مجموعه‌ای از کارهای خلاقانه‌ای است که به شما نشان می‌دهند که اگر کدنویسی بلد باشید و سخت‌افزار را به خوبی بشناسید، اندروید چه‌قدر می‌تواند کاربردی باشد.

نشان دادن روش‌هایی که دولوپرها برای استفاده از ابزارهای گوگل به کار می‌برند، ایدهٔ جدیدی نیست. گوگل پیش از این نیز ایدهٔ مشابهی را مطرح کرده بود تحت عنوان Chrome Experiments که در سال 2008 شروع به کار کرد. 

در این سایت، از دولوپرهای اندروید دعوت شده است تا تجربیات خودشان را به اشتراک بگذارند؛ پس اگر اپلیکیشن چشم‌نوازی یا چیزی فراتر از حد معمول ساخته‌اید، می‌توانید آن را برای دیگر دولوپرهای اندروید از سراسر دنیا به نمایش بگذارید. 

به نظر می‌رسد که مانند GitHub و Dribbble، این سرویس گوگل هم قابلیت این را دارا است تا به مکانی تبدیل شود که در آن توسعه‌دهندگان بتوانند نظر کسانی را جلب کنند که به دنبال دولوپر اندروید می‌گردند و به این ترتیب می‌توانند فرصت‌های شغلی جدیدی برای خود فراهم کنند.

گوگل همه را به شرکت کردن در این طرح و ارسال نمونه کارهایشان تشویق می‌کند، حتی دانش‌آموزانی که به تازگی کار کردن با این پلتفرم را شروع کرده‌اند و تجربهٔ چندانی ندارند (البته لازم به ذکر است که همهٔ نمونه‌ کارهای ارسالی به نمایش درنمی‌آیند اما این شانس را دارند که دیده شوند).