لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
بلوکه کردن سوپر کوکی‌ها با افزونهٔ Privacy Badger

بلوکه کردن سوپر کوکی‌ها با افزونهٔ Privacy Badger

ابداع اینترنت گرچه مزایای فراوانی را برای کاربران ایجاد کرده و انجام بسیاری از کارهای روزمره را به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک ساده امکان پذیر کرده است، اما متأسفانه معایب و اثرات نامطلوبی هم به همراه داشته است. برای مثال امروزه هر وب سایتی می تواند با استفاده از یک یا چند "ردیاب" هر حرکت شما را در زمان مرور صفحات وب ردگیری کرده و با شناخت رفتار شما در زمان وب گردی، اطلاعاتی را در مورد شما به دست آورد. از این اطلاعات می توان برای نشان دادن تبلیغات محصول یا شناخت سبک زندگی کاربران استفاده کرد. از این رو یکی از نیازهای کنونی کاربران اینترنت، چیزی است که بتواند با ردگیری رفتار آن ها مقابله کرده و امنیت آن ها را در زمان وب گردی افزایش دهد، از این رو ابزارهای زیادی برای حفظ حریم شخصی کاربران وب به وجود آمده اند. بنیاد تازه های الکترونیک (EFF) هم در نهایت پس از مدت ها انتظار طولانی افزونه ی Privacy Badger را که آزمون خطایابی آن بیش از یک سال به طول انجامید، به صورت رسمی روانه بازار کرد تا پاسخگوی این نیاز کاربران وب باشد. برای آشنایی با ویژگی های این افزونه، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگرچه سرویس های بسیاری از جمله Ghostery، Adblock Plus، Disconnect، Keep My Opt Outs، و بسیاری موارد دیگر به منظور جلوگیری از سوء استفاده تبلیغاتی از کاربران در دسترس کاربران قرار گرفته و قابل استفاده اند، با این وجود EFF تصور می کرد کاربران اینترنت که در استفاده از این سرویس ها تبحر و دانش زیادی ندارند، نیاز به ابزاری ساده تر دارند تا از ردگیری رفتار خود در فضای وب جلوگیری کنند.

عملکرد Privacy Badger به این صورت است که فهرستی از دامنه هایی که عکس، اسکریپت و تبلیغات را در صفحات مورد بازدید شما قرار می دهند، تهیه می کند. در صورتی که این نرم افزار متوجه شود زمانی که شما در حال گشتن میان صفحات مختلف وب هستید، شرکت های خاصی از طریق کوکی های غیر عادی اطلاعاتی را در مورد شما دریافت می کنند، در مراجعات بعدیِ شما به آن آدرس، از بارگیری محتوای آن منبع جلوگیری خواهد کرد، و از این طریق مانع ردیابی شما خواهد شد.

سرویس جدید Privacy Badger 1.0 شامل مسدود کردن سوپر کوکی ها و انگشت نگاری مرورگرها است، که این دو مورد آخرین روش هایی هستند که تلاش می کنند تا حرکت کاربر را از یک سایت به سایت دیگر پیگیری کنند.

اگر قسمت خاصی از یک صفحه ی وب شامل محتوایی مهم باشد (مثلاً یک نقشه در مقایسه با اسکریپت نمایش تبلیغات)، در این صورت این ابزار، کوکی ها یا بخش هایی که اطلاعات کاربر را ردیابی می کنند بلوکه می کند اما اجازه ی اتصال به محتوای اصلی را می دهد.

در نهایت این ابزار تبدیل به یک کد پایه می شود که  مرورگر (یا افزونه) ها می توانند آن را اتخاذ کنند تا به کاربران کنترل بهتری را روی داده هایی که شرکت ها از طریق ردیابی رفتار آنلاین آن ها به دست می آورند، داشته باشند.

نسخه ی بتای Privacy Badger 1.0 در طول یک سال گذشته توسط بیش از یک چهارم از یک میلیون تست کننده امتحان و باگ های آن مشخص و برطرف شده است، از این رو باید نسبتاً پایدار باشد و بتواند در راستای سیاست عدم ردیابی فعالیت های کاربران اینترنت که چند سال قبل ابلاغ شده است فعالیت کند. در حال حاضر Privacy Badger 1.0 برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس قابل استفاده است.

منبع