با سرویس Google Alerts شغل دلخواه خود را پیدا کنید

با سرویس Google Alerts شغل دلخواه خود را پیدا کنید

سرویس Google Alerts یا هشدارهای گوگل این امکان را فراهم کرده است تا کاربران موضوعات مورد علاقه ی خود را مشخص کنند، و هر زمان که موتور جستجوی گوگل نتایج جدیدی در مورد آن موضوع پیدا کرد محتوای آن را از طریق یک ایمیل به اطلاع ایشان برساند. برای مثال شما می توانید از طریق این سرویس از جدیدترین نسخه ی اپلیکیشن های مورد علاقه ی خود، آخرین سر خط خبرها و یا پست هایی که کاربران اینترنت در مورد افراد مشهور می گذارند آگاه شوید. در این مقاله قصد داریم از میان تمام کاربردهای جالب توجه این سرویس، استفاده از آن برای جستجو و آگاهی از فرصت های شغلی معرفی شده در فضای اینترنت و کسب مهارت های شغلی را به شما معرفی کنیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

دنبال کردن شرکت های مورد علاقه ی خود
اگر یک شرکت تکنولوژی که مورد نظر شما است در شهر محل سکونت شما دفتر جدیدی باز کند، یا برای انجام پروژه ای قصد استخدام افرادی با توانایی ها و مهارت های شما را داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد –به ویژه اگر شرکت مد نظر شما از شرکت های برجسته و شناخته شده باشد– که اخبار مربوط به آن در هشدارهای گوگل نمایش داده شود. چنین اطلاعاتی می توانند آگاهی های بهتری در مورد آن که کجا، چه وقت، و چگونه برای ارائه ی درخواست یک شغل به شرکت مورد نظر اقدام کنید به شما بدهند.

سازمان دهی پروفایل آنلاین خود
شما می توانید از این سرویس برای قرار دادن یک هشدار روی نام و هویت خودتان استفاده کنید. مزیت این کار این است که نه تنها روش مناسبی برای تشخیص سرقت هویت افراد است، بلکه ابزار مناسبی است که از طریق آن می توانید پروفایل مجازی خود را سازمان دهی کنید تا توجه شرکت های  تکنولوژی که ممکن است نیاز به مهارت های شما داشته باشند و بخواهند افرادی چون شما را استخدام کنند را به خود جلب کنید.

اگر مورد مسئله داری درباره ی شما در هشدارهای گوگل نشان داده شود، کارمندان یا واحد استخدام منابع انسانی شرکت ها نیز از آن اطلاع پیدا می کنند، و شما هم می توانید برای پایین کشیدن این صفحات اقدام کنید، یا بهتر از آن این که خود را آماده کنید تا در جلسه ی مصاحبه ی شغلی پاسخ های قانع کننده ای در مورد این مسائل ارائه کنید.

به طور مشابه، اگر سرویس هشدارهای گوگل اطلاعات آنلاینی نشان دهد که شما را به عنوان یک متخصص یا مرجعی برای یک حوزه ی تکنولوژیک خاص معرفی کند، شما می توانید آن وجه از مهارت هایتان را در پروفایل یا رزومه ی آنلاین خود ثبت کنید تا اطلاعات همه جانبه و کامل تری را در اختیار کسانی که شما را برای یک شغل خاص در نظر می گیرند بگذارید. زمانی که واحد منابع انسانی شرکت ها به دنبال کاندیداهای مناسب برای استخدام می گردند، هم به اطلاعات خود کاندیداها و هم به چیزهایی که روی فضای اینترنت درباره ی آن ها وجود دارد توجه می کنند.

دنبال کردن تکنولوژی
تکنولوژی ها به سرعت دگرگون می شوند، و لازم است که شما نیز همگام با آن ها تغییر کنید و به روز شوید. سرویس هشدارهای گوگل روشی عالی برای دنبال کردن آخرین تکنولوژی های قابل استفاده در حیطه ی تخصصی شما است. شما هر چه قدر زودتر از تازه های تکنولوژی آگاه شوید، زودتر می توانید آن ها را بیاموزید و به عنوان یک نقطه ی قوت نسبت به سایرین آن را در رزومه ی خود وارد کنید تا توجه کارفرمایان را به خود جلب کنید (در پایان، اگر واقعا علاقمند به فعالیت در حوزه آی تی به خصوص برنامه نویسی و طراحی سایت هستید، سکان آکادمی نیز از طریق سرویس استخدام برنامه نویس (جابز) این امکان را برای صاحبین کسب  و کارها و فریلنسرها فراهم آورده تا بتوانند با یکدیگر آشنا شده و همکاریشان را آغاز کنند.)