سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئله برنامه‌نویسان

سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئله برنامه‌نویسان

حل معماهای برنامه نویسی یک راه سرگرم کننده برای ارتقای توانایی های شما در مسائل منطقی و البته حل مشکلات است. علاوه بر این، هنگامی که شما با یک زبان برنامه نویسی جدید آشنا می شوید، حل این معماها می تواند به افزایش سرعتتان در یادگیری آن زبان کمک کند. در اینجا به معرفی ۹ سایت حاوی این معماها می پردازیم که به شما در آزمودن مغزتان و نیز بهبود مهارت های برنامه نویسی، حل مشکل و البته تفکر منطقی کمک می کند. با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

Programming Praxis
Programming Praxis سایتی است حاوی طیف گسترده ای از این معماها و مسائل و البته راه حل آن مسائل در زبان های برنامه نویسی مختلف.

TopCoder
TopCoder یک اجتماع فعال در حوزه برنامه نویسی است که متشکل از توسعه دهندگان یعنی کسانی که عاشق حل اینگونه معما هستند می باشد! در این سایت، تعداد بسیار زیادی چالش های فعال وجود دارد که برخی از آنان همراه با جوایز نقدی است.

Python Challenge
Python Challenge پر از پرسش ها و مسائل است و از شما می خواهد که برای حل آنها برنامه کوچکی به زبان پایتون بنویسید. سطح سختی مسائل صعودی است و سوالات مدام سخت تر و مبهم تر می شوند. این سایت، یک سایت فوق العاده برای توسعه دهندگان و برنامه نویسانی است که عاشق حل مسائل -به خصوص مسائل دشوار- هستند.

C Puzzles
C Puzzles به طور خاص شامل معماهایی در زبان برنامه نویسی C است. با توجه به این که بسیاری از زبان ها از خانواده ی زبان C هستند و یا به طور مستقیم از آن مشتق شده اند، حتی اگر این زبان ها زبان اصلی شما هم نباشند باز هم به احتمال قوی ارزش خاصی برای این زبان قائل هستید و می توانید این معما ها را درک کنید.

مسابقات برنامه نویسی Al Zimmermann
Al Zimmermann طبق توصیف خودش: "میدانی است که در آن دیوانه های (خوره های) کامپیوتر برای به دست آوردن افتخار و برخی جوایز ارزنده به رقابت می پردازند." که در واقع راهی است بسیار عالی برای سهیم بودن در یک اجتماع برنامه نویسی. مسابقات هر 6 ماه برگزار می شوند.

پروژه Euler
در صفحه ی اصلی سایت گفته شده: "پروژه ی اویلر یک سری از مسائل چالش برانگیز برنامه نویسی در علوم ریاضی/کامپیوتر است که حل آن مسائل چیزی بیش از بصیرت ریاضی را طلب می کند". این سایت شامل طیف گسترده ای از مسائل است، از مسائل پیش پا افتاده گرفته تا سوالات واقعا پیچیده!

Ruby Quiz
Ruby Quiz یک مجموعه از چالش های برنامه نویسی در زبان برنامه نویسی Ruby است که به صورت هفتگی آپدیت می شود. هر چند که برای زبان Ruby طراحی شده اما با زبان های دیگر هم می توان مسائل آن را حل کرد.

Prolog Problems
Prolog Problems  مجموعه ای از مسائل برای زبان برنامه نویسی  Prolog است اما افراد راه حل ها را به زبان های پایتون Ruby ، Haskell  ،  Scala و ... هم تهیه کرده اند. ادامه دادن مسیر در میان این مسائل راهی فوق العاده برای انتخاب یک زبان جدید است.

Mind Cipher
Mind Cipher یک منبع اجتماعی خوب متشکل از برترین معماهای منطقی، چالش های فکری و مسائلی است که ذهن شما را به ستوه در خواهند آورد. امتحانش ضرری ندارد!