سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئلهٔ دولوپرها

سایت‌هایی برای کمک به مهارت‌های حل مسئلهٔ دولوپرها

حل معماهای برنامه‌نویسی یک راه سرگرم‌کننده برای ارتقای توانایی‌های دولوپرها در یافتن راه‌حل برای مسائل منطقی و البته حل مسائل است. علاوه بر این، هنگامی که شما با یک زبان برنامه‌نویسی جدید آشنا می‌شوید، حل این معماها می‌تواند به افزایش سرعت‌تان در یادگیری آن زبان خاص کمک کند. در این پست به معرفی ۸ سایت حاوی این معماها پرداخته که به شما در خودآزمایی و همچنین بهبود مهارت‌های برنامه‌نویسی‌تان، حل مسائل و البته تفکر منطقی کمک می‌کند.

Programming Praxis
Programming Praxis سایتی است حاوی طیف گسترده‌ای از این معماها و مسائل و البته راه‌حل آن مسائل در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف را نیز شامل می‌گردد.

TopCoder
TopCoder یک اجتماع فعال در حوزهٔ برنامه‌نویسی است که متشکل از دولوپرها یعنی کسانی که عاشق حل این گونه معماها هستند می‌باشد. در این سایت، تعداد بسیار زیادی چالش‌های جالب وجود دارد که برخی از آنها همراه با جوایز نقدی است.

Python Challenge
Python Challenge پر از پرسش‌ها و مسائل مختلف است و از شما می‌خواهد که برای حل آنها، برنامهٔ کوچکی به زبان پایتون بنویسید. سطح سختی مسائل صعودی است و سؤالات مدام سخت‌تر و مبهم‌تر می‌شوند. این سایت، جایی فوق‌العاده برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسانی است که عاشق حل مسائل -به خصوص مسائل دشوار- هستند.

C Puzzles
C Puzzles به طور خاص شامل معماهایی برای زبان برنامه‌نویسی C است. باتوجه به اینکه بسیاری از زبان‌ها از خانوادهٔ زبان C هستند و یا به طور مستقیم از آن مشتق شده‌اند، حتی اگر این زبان‌ها زبان اصلی شما هم نباشند، باز هم به احتمال قوی می‌توانید این معماها را درک کنید.

Al Zimmermann
Al Zimmermann طبق توصیف خودش «میدانی است که در آن خوره‌های کامپیوتر برای به دست آوردن افتخار و برخی جوایز ارزنده به رقابت می‌پردازند.» که در واقع راهی است بسیار عالی برای سهیم بودن در یک اجتماع برنامه‌نویسی. مسابقات Al Zimmermann هر 6 ماه برگزار می‌شوند.

Euler
در صفحهٔ اصلی این سایت گفته شده «پروژهٔ اُویلر یک سری از مسائل چالش‌برانگیز برنامه‌نویسی در علوم ریاضی/کامپیوتر است که حل آن مسائل چیزی بیش از درک ریاضیاتی را طلب می‌کند». این سایت شامل طیف گسترده‌ای از مسائل است؛ از مسائل پیش پا افتاده گرفته تا سؤالات واقعاً پیچیده!

Ruby Quiz
Ruby Quiz یک مجموعه از چالش‌های برنامه‌نویسی در زبان برنامه‌نویسی Ruby است که به صورت هفتگی آپدیت می‌شود. هرچند این سایت برای زبان Ruby طراحی شده، اما با زبان‌های دیگر هم می‌توان مسائل آن را حل کرد.

Prolog Problems
Prolog Problems مجموعه‌ای از مسائل برای زبان برنامه‌نویسی Prolog است اما افراد راه‌حل‌ها را به زبان‌های Python ،Ruby ،Haskell ،Scala و ... هم تهیه کرده‌اند. ادامه دادن مسیر در میان این مسائل، راهی فوق‌العاده برای انتخاب یک زبان جدید است.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. به غیر از سایت‌های فوق که برای چالش‌های برنامه‌نویسی معرفی شدند، شما چه سایت دیگری را در این حوزه می‌شناسید که برای علاقمندان به معماهای برنامه‌نویسی می‌توانند مفید واقع گردند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.