Website Grader: ابزاری عالی برای ارزیابی شخصی از وب‌سایت

Website Grader: ابزاری عالی برای ارزیابی شخصی از وب‌سایت

Website Grader یک ابزار رتبه‌بندی وب‌سایت است که توسط شرکت HubSpot در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد. از آن زمان تاکنون، این ابزار چندین میلیون وب‌سایت را ارزیابی کرده است و به بسیاری از کسب‌و‌کارهای آنلاین در تشخیص فرصت‌های بهینه‌سازی وب‌سایت‌هایشان کمک کرده است. اما چیزهای زیادی از سال 2007 تاکنون تغییر کرده است؛ وب‌سایت‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای از لحاظ طراحی، کاربردپذیری و هدف تغییر کرده‌اند بنابراین Website Grader هم برای آنکه همچنان ابزاری مفید و کاربردی باشد، لازم می‌بود دست به یکسری تغییرات بنیادین بزند.

Website Grader چیست؟
Website Grader یک ابزار آنلاین رایگان است که این امکان را برای وب‌مسترها فراهم می‌کند تا یک گزارش شخصی رایگان از عملکرد سایت خود بر اساس معیارهای استاندارد کلیدی شامل عملکرد، سهولت بازدید از سایت در مرورگرهای موبایلی، سئو و امنیت دریافت کنند (البته چنانچه این سرویس تشخیص دهد که وب‌سایتی در ایران میزبانی می‌شود، احتمال اینکه اجازهٔ‌ دسترسی ندهد زیاد خواهد بود).

Website Grader چگونه کار می‌کند؟
کافی است تا آدرس وب‌سایت و پست الکترونیکی خود را وارد کنید و ظرف چند ثانیه Website Grader یک امتیاز بین 0 تا 100 را تولید خواهد کرد. همچنین شما ایمیلی دریافت خواهید کرد که جزئیات عملکرد وب‌سایت شما را بر اساس هر یک از معیارهای کلیدی گزارش می‌کند که عبارتند از:

- عملکرد: بهینه‌سازی عملکرد وب‌سایت شما برای افزایش ترافیک سایت، بهبود نرخ تبدیل، تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتریان بالقوه که تمایل خود را به استفاده از خدمات شما نشان داده‌اند و کسب درآمد بسیار مهم است. این ابزار حجم صفحات سایت، ریکوئست‌های صفحات برای بارگزاری کامل، سرعت بارگیری آنها و موارد دیگری را ارزیابی می‌کند.

- سهولت بازدید سایت از طریق مرورگرهای مخصوص موبایل: امروزه بازدیدهایی که از طریق دستگاه‌های موبایل صورت می‌گیرند نسبت به چند سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد که سایت خود را به گونه‌ای برای مرورگرهای موبایل بهینه سازید تا مطمئن شوید این بازدیدهای ارزشمند، مشتریان بالقوه و منفعتی که از آنها می‌برید را از دست نخواهید داد. این ابزار بر اساس معیارهایی همچون تنظیمات وضعیت نمایش و پاسخ‌دهی سریع بررسی می‌کند تا مشخص سازد که تا چه اندازه سایت شما با دیوایس‌های موبایل و تبلت سازگار است.

- سئو: سایت شما باید به آسانی توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. این ابزار بر اساس رتبه‌بندی عنوان صفحات، توضیحات متا و موارد دیگر، ارزیابی خواهد کرد آیا Crawl (بررسی) شدن سایت شما برای روبات‌های موتورهای جستجویی مثل گوگل به آسانی صورت می‌گیرد و در نتایج جستجو سایت شما را در جایگاه بالاتری قرار می‌دهند یا خیر.

- امنیت: استفاده از یک گواهینامهٔ SSL امنیت سایت شما تاحدودی ارتقاء می‌بخشد و این اطمینان را به کاربران می‌دهد که سایت شما معتبر است و این امر به معنای آن است که آنها در زمان ورود جزئیات مربوط به اطلاعات شخصی خود یا حساب بانکی، احساس امنیت بیشتری می‌کنند. اگر شما این گواهینامه را داشته باشید، Website Grader درجهٔ بالاتری را برای سایت شما در نظر خواهد گرفت. به طور کلی، این سرویس مسائل امنیتی سایت‌ها را نیز تست خواهد کرد.

پس از تست سایت، در پایین گزارش ارسال شده به ایمیل شما شما چند پیشنهاد هم در مورد مسائلی که باید به آنها رسیدگی کنید تا عملکرد سایت‌تان بهبود یابد نیز ارائه خواهد شد.