با استفاده از JavaScript خودتان را از شر کامنت های نامربوط و آزار دهنده خلاص کنید

با استفاده از JavaScript خودتان را از شر کامنت های نامربوط و آزار دهنده خلاص کنید

بخش کامنت ها می تواند به یکی از مسئله سازترین و آزار دهنده ترین بخش های یک وب سایت تبدیل شود. تعدادی از سایت های مهم مثل رِکورد، رویترز، و فاکس نیوز و ... اغلب به دلیل آن که سر و کار داشتن با این بخش ها زحمت و دردسر بسیار زیادی دارد به کلی این بخش را حذف و خود را از شر آن خلاص کرده اند. اگر شما هم تصمیم گرفته اید این بخش ها را از سایت خود حذف کنید، اما هنوز آن را عملی نکرده اید، در این جا راه حل زیرکانه ای را به شما ارائه می دهیم: بازدید کنندگان را طوری گول بزنید که انگار کامنت های نامناسبی را که آن ها منتشر کرده اند ذخیره کرده اید اما در واقع آن ها فقط برای خودشان نمایش داده شوند. برای آشنایی بیشتر با این راه کار، با سکان آکادمی همراه باشید.

یکی از کتابخانه های جذاب جاوا اسکریپت که Echo Chamber نام دارد می تواند خواسته ی شما را تأمین کند. با استفاده از این کتابخانه، کامنت هایی که در سایت ارسال می شوند به جای آن که روی سرور ذخیره شوند در مرورگر بازدید کننده ذخیره می شوند.

به این ترتیب کسانی که کامنت های نامناسبی ارسال می کنند تصور خواهند کرد که به مقصود خود رسیده اند، اما در واقع آن ها فقط در کامپیوتر خود کامنت گذاشته اند. آن ها کامنت خود را به گونه ای خواهند دید که انگار ارسال و در سایت درج شده است، اما در واقع آن ها هیچ جا نرفته اند.

این کتابخانه یک نسخه ی قوی تر "shadow bans" است که در حال حاضر به صورت آنلاین در سایت هایی مثل  Reddit  و  Hacker News استفاده می شود. این روش به نظر دهندگان امکان استفاده از سایت و ارائه ی نظراتشان را می دهد اما هیچ کس دیگری نظرات آن ها را نمی بیند. این روش اغلب برای مقابله با کاربران سمج -و گاها بی ادب- استفاده می شود تا بدون عصبانی کردن آن ها از شرشان خلاص شوید.

نصب این کتابخانه از طریق جاوا اسکریپت ساده است تا آن را پیاده سازی و حتی به صورت زیبایی با تم وبلاگ خود آن را تنظیم کنید. راه حل واضح جایگزین این روش همان طور که می دانید این است که بخش کامنت ها را به طور کامل غیر فعال کنید! حال تصمیم گیری با خودتان است.