امکان آگاهی از نظرات برای موسیقی‌دانان، هنرمندان و حتی استارتاپ‌ها توسط Fluence

امکان آگاهی از نظرات برای موسیقی‌دانان، هنرمندان و حتی استارتاپ‌ها توسط Fluence

تکنولوژی های جدید به میزان زیادی امکان تولید و تبلیغ آهنگ ها، فیلم ها و سایر کارهای خلاقانه را فراهم کرده اند اما جنبه ی منفی این موضوع آن است که اکنون هنرمندان با زمینه های رقابتی که به طور زیادی گسترش یافته اند مواجهند، بنابراین آگاهی از نقدهای صاحب نظران کلیدی که درخواست های زیادی به منظور راهنمایی برای آن ها فرستاده می شود کار چندان ساده ای نیست (و شاید به مراتب سخت تر هم شده است.) به همین منظور  وب سایت Fluence که از طریق  آدرس اینترنتی Fluence.io قابل دسترسی است، این امکان را برای هنرمندان فراهم کرده است تا آثار خود را در معرض نقد و بررسی متخصصان قرار دهند. برای آشنایی بیشتر با سایت فلونس، با سکان آکادمی همراه باشید.

Fluence یک بازار دو جانبه است که مسیر ارتباطی ساده ای را برای هنرمندان به سمت روزنامه نگاران، دی جی ها، تهیه کنندگان و سایر متخصصان ایجاد می کند، به طوری که به عنوان یک فیلتر برای مذاکرات و معاملاتی که متخصصان باید با آن ها سر و کار داشته باشند سرویس دهی می کند.

مسئله ی مهمی که وجود دارد این است که Fluence چه طور می تواند با این کار کسب درآمد کند. در حالی که بعضی از شرکت ها مدلی را در نظر می گیرند که از همان ابتدا کاربران باید برای مجوز دسترسی به خدمات پول پرداخت کنند و بعد بتوانند از خدمات آن ها استفاده کنند -که به نظر نمی رسد روش جالبی برای دنیای هنرمندانی که می خواهند توانایی های خود را مطرح کنند باشد- سایت Fluence راه کار مفیدی را به خدمت می گیرد. خالقان آثار هنری می توانند به صورت رایگان هر متخصصی را که می خواهند انتخاب کنند و کار خود را به آن ها ارائه دهند، اما در صورتی که پاسخی دریافت کنند باید برای آن مبلغی را پرداخت کنند. مبلغ دقیق توسط هر متخصص تعیین می شود، که این قیمت در حال حاضر بازه ای از چند دلار ناقابل تا 100 دلار است و این در حالی است که سهم Fluence از هر معامله 20 درصد است.

مزیتی که این پرداخت برای هنرمندان دارد این است که آن ها می توانند با شانس خوبی از یک بازخورد صادقانه در مورد کارهایشان برخوردار شوند. شمال رانیزینگی -مؤسس سایت فلونس- که پیش از این شرکت سرویس های موسیقی Topspin را راه اندازی کرده بود، به این موضوع اشاره می کند که علاوه بر مبلغ دریافتی از هنرمندان یک جریان درآمدی اضافی هم به متخصصان تعلق می گیرد تا آن ها تشویق شوند زمان بیش تری را صرف اعلام نظر خود کنند و نقدهای دقیق تری ارائه دهند، تا ارزشی که هنرمندان از خدمات این شرکت کسب می کنند بیش تر شود و آن ها رضایت بیش تری از عملکرد سایت داشته باشند.

هنرمندان می توانند بازخوردهایی که دریافت می کنند را ارزیابی کنند، بنابراین هرگونه خطر سوء استفاده ی متخصصان از سیستم رفع می شود. متخصصان، که در حال حاضر توسط تیم Fluence با دقت برگزیده می شوند، در صورتی که از دریافت پول احساس ناراحتی کنند و یا این کار را مخالف اخلاق حرفه ای خود بدانند مجبور به نگه داشتن این پول نیستند و یک گزینه ی اهدای خیرخواهانه برای آن ها وجود دارد.اجازه دهید در ادامه این مقاله، خدمات سایت Fluence را امتحان کنیم. هم به عنوان یک متخصص و هم به عنوان یک هنرمند:

استفاده از سرویس های Fluence به عنوان یک هنرمند
باید بدانید که به عنوان یک هنرمند در هر ارسال تنها می توانید یک اثر را پست کنید. پس از قرار دادن بعضی مشخصات و توضیحاتی در مورد اثر، نوبت به انتخاب متخصصانی که قرار است اثر شما را بررسی کنند می رسد.

شما می توانید از میان متخصصانی که Fluence مشخصات آن ها را در اختیارتان قرار می دهد بر اساس مواردی هم چون دسترسی اجتماعی، هزینه و ارتباط آن ها با نوع اثر اشخاصی را انتخاب کنید. در پایان بر اساس انتخاب هایی که داشته اید مجموع مبالغی را که در صورت پاسخگویی متخصصان باید پرداخت کنید به شما اعلام می شود.

پس از این مراحل، اثر شما به متخصصان انتخاب شده ارجاع داده می شود و باید منتظر بمانید تا آن ها نظرات خود را برای شما ارسال کنند. برخی از این بازخوردها می توانند حاوی توصیه های سازنده ای در مورد تکنیک های تولید اثر و یا اطلاعات مورد نیازی که باید برای کارهای بعدی برای متخصصان بفرستید باشند. حتی ممکن است برخی متخصصان از آثار شما بسیار راضی باشند و آن ها را برای دیگران ارسال کنند تا توجهات بیش تری را به سمت اثر شما جلب کنند. البته در این میان ممکن است نقدهای غیر منصفانه و نامربوطی از طرف بعضی متخصصان برای شما فرستاده شود. شما می توانید از طریق امکانی که این سایت فراهم کرده است کار متخصصان مورد نظر را نقد کنید و مطمئن باشید که مدیر سایت با این موارد برخورد می کند و حتی ممکن است نام بعضی افراد را از لیست متخصصان حذف کند.

استفاده از سرویس های Fluence به عنوان یک متخصص
شما می توانید به عنوان یک متخصص نیز تقاضا دهید و در صورتی که تیم Fluence شما را واجد شرایط بیابند، نام تان را در فهرست متخصصان سایت ثبت می کنند. شما باید اطلاعات مربوط به تخصص خود را وارد کنید تا هنرمندان با مراجعه به آن در صورتی که شما را فردی مناسب یافتند، به عنوان متخصص مورد نظرشان معرفی کنند. البته گاهی ممکن است آثاری را دریافت کنید که هیچ رابطه ای با زمینه ی تخصصی شما نداشته باشد و صاحبان آن ها تنها به دنبال کسی بوده اند که نگاهی به کارهایشان بیاندازند.

متخصصان مدت زمان محدودی را برای ارائه ی بازخورد خود دارند و پس از این مدت سفارش ارسال شده منقضی می شود. فرآیند بازخورد ساده است. شما ابتدا آثار را بررسی می کنید. آن گاه می توانید روی یکی از گزینه های “LIKE IT” (آن را می پسندم) یا “LOVE IT” (به شدت آن را دوست دارم) یا  “NOT FOR ME” (موافق نیستم) کلیک کنید.

پس از آن فیلدی وجود دارد که از آن طریق می توانید نقدهایی با جزئیات بیش تر ارائه دهید، به علاوه این که امکانی وجود دارد تا اثر را به متخصصان دیگر این سایت پیشنهاد دهید. و به این صورت کار شما به پایان می رسد و Fluence حق الزحمه ی شما را به حسابتان واریز می کند.

البته با وجود سادگی این فرآیند دقت داشته باشید که ممکن است آثاری برای شما فرستاده شوند که شما تخصصی برای نقد آن ها نداشته باشید. از آن جا که در صورت بررسی آن ها صاحب اثر باید پول پرداخت کند، در صورتی که توانایی نقد مؤثر را در خود نمی بینید اصلاً آن ها بررسی نکنید تا مهلت مقرر برای ارائه ی بازخورد منقضی شود.

آینده ی این سایت
تیم پشتیبان Fluence در سراسر دنیا پخش شده اند، و به نظر می رسد آن ها به صورت نیمه وقت با اشتیاق روی پروژه ها کار کنند و به دنبال دستیابی به سودهای میلیونی نیستند؛ رانیزینگی، خود به تازگی مسئولیتی را به عنوان نایب رئیس مدیریت محصول آهنگ سازان در Pandora گرفته است. در نتیجه، به نظر غیر محتمل می رسد که به همین زودی اقدام عمده ای برای گسترش و رشد این سایت صورت بگیرد.

با این وجود اگر تیم Fluence زمان و سرمایه لازم را برای تزریق به این سایت داشته باشد، این پتانسیل در آن وجود دارد که برای همیشه یک قدرت حقیقی در صنعت موسیقی و سایر بخش های خلاقانه باشد. در حقیقت در حال حاضر سایت روی صفحه ی اصلی خود امکان ارسال آثاری در زمینه های مد و مدل، تکنولوژی و فیلم را هم فهرست کرده است. رانیزینگی می گوید برندها، فیلم سازان، استارت آپ های تکنولوژی، شرکت ها مدل و مد، محصولات دستگاه های مصرفی همه می توانند از سایت Fluence برای نمایش و ارائه ی ویدئوهای تبلیغاتی خود استفاده کنند.

به هر حال در حال حاضر این سایت برای ارسال آثار رسانه ای (مثل موسیقی، فیلم) بهینه شده است، در نتیجه هنوز برای تبلیغ استارت آپ های تکنولوژی شما در آن توصیه نمی شود. لیست مشخصات متخصصان تکنولوژی Fluence در حال حاضر 38 نام را ارائه می دهد که در میان آن ها اسامی نایب رئیس  Hunter Walk سان فرانسیسکو،  Mathew Ingram از شرکت Fluence، و  Fake Grimlock دیده می شود.

با این وجود این سایت برای ارسال آثاری در زمینه های غیر از موسیقی هنوز بهینه نشده است. رانیزینگی می گوید حدود یک ماه دیگر این سایت امکان ارسال طیف گسترده تری از زمینه ها و آثار شامل تصاویر، وب سایت ها، پی دی اف ها، دستورالعمل ها، رزومه ها، و صفحات Etsy را پشتیبانی خواهد کرد.

به هر حال اکنون شکی وجود ندارد که هزاران هنرمند در سراسر جهان هستند که می توانند سود زیادی از سایت رانیزینگی و فعالیت ها و تلاش های نیمه وقت تیم او ببرند. آن ها تنها باید این سایت را کشف کنند و با آن آشنا شوند.

به نظر شما اگر در وب فارسی هم کسی پیدا شود و این ایده را پیاده سازی کند، می تواند انتظار سودآوری داشته باشد یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.