استراتژی‌های استفاده از کاربران برای تست وب‌سایت

استراتژی‌های استفاده از کاربران برای تست وب‌سایت

مرحلهٔ تست یک اپلیکیشن -همچون وب‌سایت- توسط کاربران ممکن است بسیار ناامیدوارکننده باشد اما به هیچ وجه اهمیت آن را کوچک نشمارید. شما یک سایت یا وب اپلیکیشن جدید ساخته‌اید، با همکاران خود آن را تست کرده‌اید و اکنون آماده‌اید تا آن را برای تست کردن در اختیار کاربران واقعی بگذارید. در این فرایند، گروهی از افرادی را که به مخاطبان هدف شما نزدیک‌ترند انتخاب می‌کنید و مرحلهٔ تست کردن را شروع می‌کنید. به محض شروع این فرایند، بازخوردهای نه چندان مطلوبی از کاربران دریافت می‌کنید من جمله نمی‌دانم این چیست، دیگر از این سایت استفاده نمی‌کنم، چه‌طور وارد سایت شوم؟ و مسائل و مشکلاتی از این دست.

مرحلهٔ تست توسط کاربران در واقع مرحلهٔ حساسی است که قابلیت‌ها و ویژگی‌های محصول‌تان را نشان می‌دهد. همهٔ ایده‌ها، تصمیمات، طرح‌ها و کدهای شما دست به دست هم می‌دهند تا یک رابط کاربری واقعی را تشکیل دهند. اما حتماً برای شما سخت خواهد بود که ببینید برخی از کاربران پیش پا افتاده‌ترین و بدیهی‌ترین مسائل را در نظر نمی‌گیرند. در ادامه، با نکاتی که به شما کمک می‌کند تا محصول بهتری تولید کنید و از انتقادات کاربران ناراحت نشوید آشنا خواهید شد.

بهبود مهارت‌های ارتباطی
اگر در مورد نتیجهٔ کارتان حساس هستید، باید قبل از گرفتن بازخورد از کاربران، خود را برای آنچه که ممکن است بشنوید آماده کنید. مشتاق شنیدن نظرات آنها باشید و آنها را بپذیرید، عمیقاً به صحبت‌های‌شان گوش کنید و سعی نکنید تا از کارتان دفاع کنید چرا که شما نمی‌خواهید آن را به کاربران تحمیل کنید بلکه می‌خواهید نقاط ضعف کارتان را بشناسید و برطرف کنید. به خاطر داشته باشید که این نظرات، شما و توانایی‌های شغلی‌تان را زیر سؤال نمی‌برد بلکه به شما کمک می‌کند تا محصول‌تان را بهبود ببخشید.

سعی کنید تا ابتدا مشکلات عمیق‌تر را بیابید
بدون شک، در مرحلهٔ تست کاربران، افراد توصیه‌ها و پیشنهاداتی در مورد تغییر در طراحی و یا امکانات به شما خواهند داد. اما به همین بسنده نکنید و از آنها بپرسید چرا؟ اگر در مرحلهٔ تست کردن، کاربری از شما بخواهد تا رنگ چیزی را عوض کنید، شما می‌توانید به سادگی آن را مطابق خواستهٔ کاربران تغییر دهید یا حتی به آن اهمیتی ندهید اما اگر از آنها دلیلش را بپرسید، به شما خواهند گفت چرا با آن راحت نیستند و چرا بخشی از سایت‌تان برایشان جذاب نیست. این گونه نظرات برای بهبود کار مفیدترند و به شما کمک می‌کنند تا در مورد اجزای مختلف محصول‌تان مجدداً فکر کنید.

سؤالات کاربران را با سؤال پاسخ دهید
تسترها ممکن است در حین انجام فرایند تست، سؤالاتی از شما بپرسند و از آن جایی که شما نمی‌خواهید روی نظر کاربران تأثیر بگذارید، باید سؤالشان را با یکی از سؤال‌هایی که خودتان از آنها دارید پاسخ بدهید. به عنوان مثال، در پاسخ به این سؤال که «عملکرد این دکمه چیست؟» شما نیز بپرسید «بله، سؤال خوبی است. شما انتظار دارید که این دکمه چه کاری انجام دهد؟» صبور بودن و تشویق کردن کاربران، به آنها کمک می‌کند برای ادامهٔ این مرحله احساس راحتی کنند حتی زمانی که آنها مطمئن نیستند که نتیجه چه خواهد بود.

نتیجهٔ نهایی
شاید دوست داشته باشید تا مرحلهٔ تست توسط کاربران را تا زمانی که خودتان با محصولتان احساس راحتی می‌کنید، به تأخیر بیاندازید اما این مرحله باید به محض اینکه نمونهٔ اولیهٔ (MVP) شما آماده شد، شروع شود. این رویکرد به شما کمک می‌کند که نسبت به درست انجام دادن کارها اطمینان حاصل کنید و قسمت‌هایی که غیرضروری هستند را بشناسید.

با این کار، اختلاف میان آنچه که ما تصور می‌کنیم افراد در مواجهه با محصول ما انجام می‌دهند و آنچه که در واقعیت انجام خواهند داد، مشخص می‌شود (به طور مثال،‌ معمولاً متن‌های خیلی بلند خوانده نمی‌شوند و دکمه‌های کوچک از نظرها پنهان می‌مانند).

مرحلهٔ تست توسط کاربران یک بخش انکارناپذیر از توسعهٔ اپلیکیشن است که باید آن را بپذیرد چرا که از دست دادن کاربران در دراز مدت،‌ هزینهٔ بیشتری به شما تحمیل خواهد کرد. در همین راستا، شما به عنوان یک طراح سایت نیاز است تا با مفهومی تحت عنوان UX (تجربهٔ کاربری) بیشتر آشنا شده و تمام تلاش خود را به کار بندید تا تجربهٔ کاربری خوبی برای کاربران سایت خود رقم بزنید. 

به طور کلی، مرحلهٔ تست توسط کاربران گرچه کاری متواضعانه به نظر می‌رسد اما واقعاً نتیجه‌بخش است. با گذشت زمان و انجام تغییرات مورد نیاز، شما متوجه خواهید شد که کاربران از محصولتان راضی‌تر خواهند بود و نظرات ناامیدکننده کمتر خواهند شد.