8 روش برای به دست آوردن فضای رایگان بیشتر در Dropbox

8 روش برای به دست آوردن فضای رایگان بیشتر در Dropbox

دراپ باکس  یکی از مشهورترین ارائه دهندگان سرویس های نگهداری اطلاعات ابری در سطح جهانی بوده و ابزار مناسبی برای نگه داری عکس ها، فایل های ویدیویی، میزبانی سایت های استاتیک و حفظ و نگه داری و به اشتراک گذاری فایل هایی با فرمت های گوناگون با دوستان و همکاران است. امکانات و ویژگی های شگفت انگیز آن، بسیاری از مشکلات زندگی روزمره ی ما را به سادگی حل می کند و چنین سرویسی این کار را آن قدر خوب انجام می دهد که ما غالباً از فضای اختصاص داده شده به خودمان در Dropbox نهایت استفاده را می کنیم. اما در عین حال، مشکل Dropbox این است که هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، فضای کمتری در اختیار خواهید داشت. فضای رایگان اولیه ای که Dropbox در اختیار کاربران می گذارد فقط 2 گیگابایت است. برای اکثر ما که بیشتر با اینترنت سر و کار داریم، این مقدار فضا اصلاً کافی نیست. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا با روش هایی که این فضای رایگان را افزایش می دهد، بیشتر آشنا می شوید.

با انجام دادن این کارها می توانید به تیم Dropbox کمک کنید تا توسعه یافته و در ازای این کار، فضای رایگان بیشتری در اختیار بگیرید:

1- کامل کردن مراحل اولیه شروع به استفاده از سرویس
با انجام این کار، 250 مگابایت فضای رایگان بیشتر در اختیار خواهید گرفت.بیشتر کاربران که از Dropbox استفاده کرده اند نیم نگاهی به بخش "Get Started" داشته اند که شامل اصول اولیه ی استفاده از این سرویس است. با کامل کردن 5 مرحله از این 7 مرحله که نحوه ی تنظیم کردن Dropbox برای استفاده در کامپیوتر و موبایل را به شما می آموزد، 250 مگابایت به عنوان جایزه از Dropbox  دریافت خواهید کرد.

2- برقراری ارتباط با اکانت های شبکه های اجتماعی
در صورتی که تمایل به برقراری ارتباط با اکانت فیس بوک خوش داشته باشید، 125 مگابایت، برقراری ارتباط با اکانت توییتر: 125 مگابایت، و چنانچه صفحه توییتر Dropbox دنبال کنید 125 مگابایت بیشتر دریافت خواهید نمود.

3- در مورد اینکه چرا Dropbox را دوست دارید نظر بدهید
به تیم اجرایی Dropbox در مورد این که چرا سرویس نگه داری اطلاعات ابری آنها را دوست دارید و انتخاب کرده اید بگویید و Dropbox هم در ازای آن به شما 125 مگابایت فضای رایگان می دهد.

4- دراپ باکس را به دوستانتان معرفی کنید
به ازای هر دوستتان 500 مگابایت فضای رایگان دریافت می کنید (تا سقف 16 گیگابایت). اگر دوستان زیادی دارید که قبلاً از Dropbox استفاده نمی کردند، این روش به کارتان خواهد آمد. با استفاده از لینک های ارجاعی که در اختیارتان قرار می گیرد دوستانتان را دعوت کنید و در ازای هر دعوتی که به عضویت در Dropbox منجر شود 0.5 گیگابایت فضای رایگان دریافت می کنید که سقف آن 16 گیگابایت است یعنی 32 دوست!

5- ایمیل هایتان را با Mailbox مدیریت کنید
میل باکس، یک اپلیکیشن ایمیل ساده و پر سرعت از Dropbox است. پس از ثبت نام، Mailbox را دانلود کنید و برای دریافت، ارسال و مدیریت ایمیل هایتان از آن استفاده کنید. این کار 1 گیگابایت فضای رایگان به اکانتتان می افزاید.

6- از Carousel استفاده کنید
اگر از سیستم های ذخیره سازی ابری برای نگه داری عکس هایتان استفاده می کنید، باید استفاده از Carousel را شروع کنید. یک گالری رسانه ای جدید از Dropbox برای نگه داری تصاویر و فایل های ویدیویی شما و راهی زیباتر، آسان تر، سریع تر و جامع تر برای نمایش آن ها است. پس استفاده از Carousel را شروع کنید و 3 گیگابایت فضای رایگان دیگر بگیرید.

7- از Dropbox در دیوایس های سامسونگ استفاده کنید
این کار، به مدت دو سال 48 گیگابایت فضای رایگان در اختیارتان قرار می دهد. تعدادی از دیوایس های سامسونگ که بین سال های 2012 تا 2014 به بازار عرضه شده اند، می توانند 48 گیگابایت به فضای رایگان شما بیافزایند. بعضی از آنها به مدت دو سال و بعضی دیگر یک سال (در این لینک، می توانید اطلاعاتی در این باره کسب کنید.) اما به یاد داشته باشید که وقتی زمان این ارتقا منقضی شود، شما همان فضای رایگان قبل از ارتقا را در اختیار خواهید داشت.

8- از Dropbox در دیوایس های HTC استفاده کنید
اگر یک دیوایس HTC دارید یا قصد تهیه ی آن را دارید، می توانید از 23 گیگابایت فضای رایگانی که برایHTC Sense 4.0   ، 4+ و یا 5.0 در نظر گرفته شده به مدت دو سال استفاده کنید. (در این لینک، اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید).

نتیجه گیری
آنچه در بالا اشاره کردیم، 8 روشی هستند که به کمک آن ها می توانید فضای بیشتری در Dropbox داشته باشید بدون اینکه یک ریال هزینه کنید. اگر فضای رایگان به دست آمده با استفاده از این روش ها برایتان کافی نیست، سه روش دیگر وجود دارد که می توانید از آن برای افزایش فضای اختصاص داده شده به خودتان استفاده کنید اما این روش ها برایتان هزینه خواهند داشت.

1- فایل های اضافه را پاک کنید
خوشبختانه این یک روش هنوز رایگان است اما باید برای این کار زمان بگذارید و شاید مجبور شوید چیزهایی را پاک کنید که مایل به دورانداختن آن ها نیستید. خودتان را از شر فایل های جاگیری که دیگر به کارتان نمی آید خلاص کنید. فایل های پشتیبان را می توانید در هارد اکسترنال ذخیره کنید و یا آن ها را پاک کنید. به طور خلاصه، در زمان حال زندگی کنید!

2- مشترک Dropbox Pro شوید
در حالت Dropbox Pro یک ترابایت فضای اختصاصی انتظارتان را می کشد. اما قبل از این که اکانت تان را ارتقا دهید، اطمینان حاصل کنید که آیا واقعاً به این حجم از فضای اختصاصی نیاز دارید یا خیر. چرا که برایتان 9.99 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

3- از امکان "دراپ باکس برای کسب و کارها" (Dropbox for Business) استفاده کنید
اگر شرکت تان هزینه ی این کار را تامین می کند می توانید از این امکان استفاده کنید که هزینه ی آن ماهانه 15 دلار به ازای هر کاربر است و فضای ذخیره سازی نامحدودی را در اختیار شما می گذارد. البته به مدت 14 روز می توانید از این امکان به طور رایگان استفاده کنید و بعد در مورد انتخاب آن تصمیم بگیرید.