ArnoldC: زبان برنامه‌نویسی منصوب به آرنولد شوارتزنگر!

ArnoldC: زبان برنامه‌نویسی منصوب به آرنولد شوارتزنگر!

ArnoldC نام یک زبان برنامه‌نویسی عجیب و غریب است که گروهی از علاقمندان به ورزشکار، هنرپیشه و سیاستمدار معروف، Arnold Alois Schwarzenegger، آن را ابداع کرده‌اند. دستورات زبان برنامه‌نویسی آرنولدسی برگرفته از جملات و اصطلاحاتی است که آرنولد در فیلم‌هایش استفاده کرده است؛ لذا کسی که تمایل دارد با این زبان برنامه‌نویسی شروع به کدنویسی کند، می‌بایست تعداد قابل‌توجهی از فیلم‌های آرنولد را دیده باشد!

یکی از اهداف پروژهٔ ساخت زبان برنامه‌نویسی ArnoldC این است که علاقمندان به این هنرپیشه با استفاده از علم کامپیوتر و برنامه‌نویسی، درک بهتری از فیلم‌های آرنلود پیدا کنند. به طور کلی، در این زبان برنامه‌نویسی کلیدواژگان (Keyword) با تکیه کلام‌هایی که آرنولد در فیلم‌هایش گفته جایگزین شده‌اند که در نهایت کدهای نوشته شده با استفاده از کامپایلر جاوا اجرا می‌شوند.

هر برنامه‌ای که با استفاده از زبان برنامه‌نویسی ArnoldC نوشته می‌شود، می‌بایست -همچون برنامه‌های جاوا که دارای یک متد Main هستند- دارای یک متد اصلی به صورت زیر باشد:

IT'S SHOWTIME
statements 
YOU HAVE BEEN TERMINATED

به طور مثال، همان‌طور که در زبان برنامه‌نویسی PHP از دستور echo برای چاپ کردن چیزی استفاده می‌کنیم، در این زبان هم می‌بایست از دستوری تحت عنوان TALK TO THE HAND استفاده کرد. برای ساخت متغیر هم می‌بایست دستور HEY CHRISTMAS TREE را نوشته سپس نام متغیر مد نظر خود را نوشت.

برای اعمال ریاضیاتی هم دستورات جالبی در این زبان وجود دارد. به طور مثال، برای جمع از دستور GET UP، برای تفریق از دستور GET DOWN، برای ضرب از دستور YOU`RE FIRED و برای تقسیم هم می‌توان از دستور HE HAD TO SPLIT استفاده کرد (برای آشنایی بیشتر با این زبان، به ریپازیتوری زبان برنامه‌نویسی ArnoldC در گیت‌هاب مراجعه نمایید).