لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
طراحی یک زبان برنامه نویسی جدید منصوب به آرنولد شوارتزنگر!

طراحی یک زبان برنامه نویسی جدید منصوب به آرنولد شوارتزنگر!

ArnoldC نام یک زبان برنامه نویسی جدید است که گروهی از علاقمندان به این ورزشکار، هنرپیشه و سیاستمدار معروف آن را ابداع کرده اند. دستورات زبان برنامه نویسی آرنولد سی برگرفته از جملات و اصطلاحاتی است که آرنولد در فیلم هایش استفاده کرده است لذا کسی که تمایل دارد با این زبان برنامه نویسی شروع به کدنویسی کند، می بایست فیلم های آرنولد را به خوبی درک کرده باشد. برای آشنایی بیشتر با این زبان، با سکان آکادمی همراه باشید.

یکی از اهداف پروژه ساخت زبان برنامه نویسی ArnoldC این است که با استفاده از علم کامپیوتر و برنامه نویسی، درک بهتری از فیلم های آرنلود پیدا کنیم. به طور کلی، در این زبان برنامه نویسی کلیدواژگان یا همان Keyword ها با جملاتی که آرنولد در فیلم هایش گفته جایگزین شده اند که در نهایت کدهای نوشته شده با استفاده از کامپایلر جاوا اجرا می شوند. هر برنامه ای که با استفاده از زبان برنامه نویسی ArnoldC نوشته می شود، می بایست -همچون برنامه های جاوا که دارای یک متد Main هستند- دارای یک متد اصلی به صورت زیر باشد:

IT'S SHOWTIME
statements 
YOU HAVE BEEN TERMINATED

به طور مثال، همان طور که در زبان برنامه نویسی PHP از دستور echo برای چاپ کردن چیزی استفاده می کنیم، در این زبان هم می بایست از دستوری تحت عنوان TALK TO THE HAND استفاده کرد. برای ساخت متغیر هم می بایست دستور HEY CHRISTMAS TREE را نوشته سپس نام متغیر مد نظر خود را نوشت (توجه داشته باشیم که تنها تایپ متغیری که می توان در زبان برنامه نویسی آرنلود ایجاد کرد، متغیر عددی ۱۶ بیتی است.) برای اعمال ریاضیاتی هم دستورات جالبی در این زبان وجود دارد. به طور مثال، برای جمع از دستور GET UP، برای تفرین از دستور GET DOWN، برای ضرب از دستور YOU`RE FIRED و از برای تقسیم هم از دستور HE HAD TO SPLIT استفاده کرد (برای آشنایی بیشتر با این زبان، به صفحه اختصاصی زبان برنامه نویسی آرنلود سی در گیت هاب مراجعه نمایید).فرنوش فهیم