مشکلات کار کردن در یک استارتاپ که تنها بعد از پیوستن به آن مشخص خواهند شد!

مشکلات کار کردن در یک استارتاپ که تنها بعد از پیوستن به آن مشخص خواهند شد!

کار کردن در یک استارت آپ و فعالیت برای پیشرفت و گسترش آن در سطوح بالاتر می تواند یک شغل مسرت بخش باشد. حتی ممکن است شما با کمی شانس، بتوانید چیزی شبیه به غول هایی مانند فیسبوک و گوگل بسازید چرا که این شرکت های بزرگ هم روزی استارت آپ بوده اند! اما استارت آپ ها سخت گیرند و اگر خود را برای سخت کار کردن آماده نکرده باشید، کار کردن با آن ها می تواند یک تجربه ی ناخوشایند باشد. ما به سراغ مباحث مطرح شده در سایت Quora رفتیم تا بدترین مشکلات کار کردن در یک استارت آپ را پیدا کنیم (Quora یک وب سایت است که کاربران از طریق  آن سؤالاتی را مطرح می کنند و سایر کاربران به پست های آن ها جواب می دهند.)

کارهای زیادی وجود دارند اما افراد کمی هستند که آن ها را انجام دهند
به گفته ی آرناب مایترا، مدیر و شریک در سایت p2power.com "یک چیزی که من خیلی زود در این کار فهمیدم این بود که همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارند و افراد خیلی کمی هستند که آن ها را انجام دهند. از کارهای کم اهمیت و کوچکی چون تعمیر (بسیاری از) کامپیوتر های کارکنان و پرینتر ها تا سخت گرفتار تهیه ی یک برنامه ی سازمانی بودن (بدون هیچ گونه پیش زمینه ای) زیرا برخی مدیران اجرایی فروش در جایی گرفتار مسئله ای شده اند و کل تیم فنی وابسته منتظر آن ها هستند.

یک نکته ی دیگر این که، اهمیتی ندارد شما چه مقدار کار در دست دارید، همیشه کار های بیش تری برای پیگیری وجود دارند. گه گاه این مسئله خسته کننده و باعث آشفتگی و عدم تمرکز حواس می شود، اما در هر صورت این کاری است که شما برای آن استخدام شده اید. هیچ محدوده ای و هیچ شرح وظیفه ای برای این شغل وجود ندارد." 

شما زمان کافی نخواهید داشت تا عمیقاً به کارهایی که واقعاً به آن ها علاقه دارید بپردازید
یک فرد ناشناس گفته "استارت آپ ها در مورد تنظیم و آماده به کار کردن کارکنان و به ثمر نشاندن سریع و ناخوشایند کارها، سرعت فراگیری بیش تری خواهند داشت. اما شما قادر نخواهید بود که زمان خیلی زیادی را صرف تحقیقات یا پیشبرد ایده های خودتان بکنید. همیشه کارهای خیلی زیادی وجود دارند که باید انجام شوند. از طرف دیگر، شرکت های بزرگ تکنولوژی وقت آزادی برای انجام تحقیقات دارند و شما عموماً می توانید زمانی را برای آزمایش ایده های شخصی خودتان پیدا کنید. 

99 درصد مواقع شما اشتباه می کنید
بر اساس اظهار نظر پیتر جانسون، مدیر توسعه ی آکسفورد، توسعه دهنده ی استارت آپ ها و علوم داده ی آکسفورد "یعنی چه؟ خب، 99 درصد مواقع شما اشتباه می کنید. ساخت محصول شما سخت تر از چیزی است که فکر می کنید، افراد کم تری از آن چه تصور می کردید محصول شما را می پسندند (حتی افراد کم تری حاضرند بابت آن پول پرداخت کنند.) این یک ضربه ی بزرگ به غرور شما است. بیش تر مردم یک نظر متکبرانه نسبت به خودشان و ایده هایشان دارند. واقعیت آزار دهنده است."

احتمالاً درآمد زیادی نخواهید داشت
به گفته ی جیون بتیجری، مدیر عامل شرکت محصولات فکری فاتوم"این شغل یک کار سخت مداوم است و حقیقتاً در پایان روز کاری پول چندانی در نمی آورید. ممکن است هزاران روش دیگر برای کسب درآمد وجود داشته باشد، اما اگر در جستجوی یک کار هیجان انگیز که با یادگیری فزاینده همراه است می باشید، استارت آپ آن چیزی است که شما به دنبال آن می گردید." 

کارها بسیار در هم ریخته اند و مؤسسان می توانند نفوذ بسیار زیادی داشته باشند
به گفته ی – استیفن کایریازاف، مؤسس سایت founder of lexicum.net "تقریباً هیچ دستورالعمل و رویه ای وجود ندارد، کارها بسیار در هم ریخته و گاهی کم بازده اند. همه چیز وابسته به هوس های مؤسس(ها) است. با شروع یک موفقیت، استارت آپی که به خوبی اعتبار فراهم کرده است، به طور فوق العاده ای اعتماد به نفس پیدا می کند؛ اگر همیشه مخالفت کنید، هیچ سند و استدلالی نمی تواند به شما کمک کند تا در یک مشاجره با مؤسسان پیروز شوید و به راحتی می توانید خود را پشت در شرکت پیدا کنید، یا حداقل این که خیلی راحت کنار گذاشته می شوید و شما را در تصمیم گیری ها شرکت نمی دهند."

آیا می توانید بلاتکلیفی را تحمل کنید
طبق نظر – میدن ماتوسیودن، IIT KGP، IIM B، کسی که در استارت آپ های تازه کار رشد کرده است "تردید مداوم. شما صبح زود سر کار می روید و برای اجرای بخشی از کارها که در مسیر خود برنامه ریزی کرده اید بسیار سرخوش و سر حال هستید. اما به محض این که از راه می رسد، همه ی اعضای تیم جلسه گرفته اند و جهت گیری ها تغییر می کند. وظیفه ی تازه ای به شما داده می شود که دیروز باید انجام می شده است. بیش تر مردم نمی توانند با این بلاتکلیفی کوتاه مدت کنار بیایند."

آیا می توانید ترس خود را از شکست کنترل کنید
به گفته ی تونی کتکرن، مدیر عامل Tagalys "با داشتن شور و شوق بسیار زیاد برای ساختن رویاهای خود در آینده، گاهی شما فراموش می کنید که امروز را زندگی کنید. سعی می کنید همه را قانع کنید که شما از آینده اطمینان دارید، در حالی که در سکوت از خود می پرسید که آینده چه چیزی برای شما کنار گذاشته است."

راهنمایی ها و دستورالعمل های بسیار کمی وجود دارد و شما به راحتی ممکن است گمراه شوید
به گفته ی کریستین تیس، معلم مشتاق نرم افزار "با وجود داشتن بهترین ایده ها در ذهن، شما نمی دانید چه طور باید آن ها را به طور درست به مرحله ی اجرا در آورید." علاوه بر این، در همین راستا فرد ناشناسی گفته  "کاغذ بازی های اداری. کاغذ بازی های حقوقی و مالی. وقتی شما به دنبال رویای خود برای کار در یک استارت آپ می روید، هیچ کس در مورد آن ها به شما نمی گوید، اما این کارها بیش تر وقت شما را می گیرند. و شما را از رمق می اندازند." 

کار در استارت آپ مثل یک سواری دائمی روی قطار شهربازی است
به گفته فرد ناشناسی "زندگی در استارت آپ ها مثل یک قطار شهربازی است. بالا و پایین های خود را دارد، اما این تصمیم با خودتان است که می خواهید بترسید یا از سواریتان لذت ببرید." یک کارگزار املاک و مستغلات هم به نام نورما میرسکی اظهار داشته که "اگر شما کسی هستید که ساختارها و قواعد را دوست دارد و می خواهد پیرو قوانین تعریف شده باشد، در این صورت استارت آپ ها جای مناسبی برای کار کردن شما نیستند. در آن جا هیچ چیز قطعی نیست، حتی امنیت شغلی شما."

به نظر شما شرایط کار در استارت آپ های ایرانی چگونه است؟ آیا این گروه های کاری کوچک و نوپا دغدغه هایی به غیر از آنچه استارت آپ هایی که در کشورهای جهان اول با آن ها دست و پنجه نرم می کنند دارند؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.