معرفی اپلیکیشن کارتون ساز کفشدوزک

معرفی اپلیکیشن کارتون ساز کفشدوزک

نور، صدا، تصویر... حرکت! چه كسى از تماشاى كارتون ها لذت نمى بره؟ كوچك و بزرگ، همه ما خاطرات زيادى با كارتون ها داريم. حتى بيشتر ما ايده هاى بامزه كارتونى را هر روز در ذهنمان مى پروراندیم و اگر توانايى ساخت كارتون را داشتيم، يك هنرنمايى تمام عيار مى كرديم. پس چرا هیچ وقت دست به كار نشدیم؟ شايد چون ساخت كارتون زيادى سخت است! کفشدوزک یک اپلیکیشن ساخت کارتون برای بچه ها است تا خيلى راحت تخيلات شان را تبديل به كارتون كنند و با نمايش آن به ديگران خودى نشان دهند! همه چيز در كفشدوزك به گونه اى در كنار هم قرار گرفته است تا ساخت كارتون به ساده ترين شيوه ممكن انجام شود. كفشدوزك اجازه مى دهد كاربرانش بدون درگير شدن با تكنيك هاى پيچيده ساخت كارتون فقط و فقط به ايده ها و داستانش فكر كند. ساخت كارتون با استفاده از این اپ اندرویدی بسيار ساده است. پس از انتخاب کاراکترها و پس زمینه داستان، تنها بايد كاراكترها را حركت داد و به جاى آن ها صحبت كرد! و همه چيز را این اپلیکیشن ضبط خواهد کرد و این در حالی است که هر کارتون می تواند از یک یا چند صحنه تشکیل شده باشد. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن جادویی، با سکان آکادمی همراه باشید.

روش کار خیلی ساده است. پس از انتخاب کاراکترها و پس زمینه داستان، تنها بايد كاراكتر ها را حركت داد و به جاى آن ها صحبت كرد! همه چيز ضبط مى شود. هر کارتون می تواند از یک یا چند صحنه تشکیل شده باشد. نتيجه كار هم در گالرى كفشدوزك ذخيره مى شود و مى توان آن را تماشا كرد و برای ديگران هم نمايش داد. در توسعه کفشدوزک چه از نظر ظاهری و چه از نظر فنی، دقت و وسواس فراوانی به کار رفته است. برای نمونه تمام کاراکتر ها بر اساس یک چهارچوب مشخص طراحی و اجرا شده اند تا هم کیفیت مورد انتظار را داشته باشند و هم با داشتن یکپارچگی، یک هویت کفشدوزکی به کارتون ها بدهند.

برای کسانی که دوست دارند از کاراکترها و پس زمینه های بیشتری استفاده کنند نیز بخشی برای ارائه بسته های جدید تعبیه شده است که به مرور بسته های بیشتری در آن قرار می گیرد و می توان بسته مورد نظر را انتخاب و دریافت کرد و سپس در کارتون ها از آن استفاده نمود.

هر چند در کفشدوزک نهایت سادگی در دستور کار قرار گرفته است اما ایده هایی که می توان در آن ارائه کرد بی شمار است. هر کس داستانی دارد، پس دست به کار شو!

درباره تیم توسعه دهنده کفشدوزک
کفشدوزک یک تیم توسعه دهنده اپلیکیشن برای تبلت و موبایل است (مشاهده سایت کفشدوزک). در حال حاضر تیم کفشدوزک از چهار عضو ثابت (نیکو فروردین، محمود علامه، علیرضا غمخوار و فرید آیت) تشکیل شده که در فضایی دوستانه در پایتخت ایران به توسعه اپلیکیشن پرداخته و اکنون تمام تمرکز تیم کفشدوزک بر روی اپلیکیشن "کفشدوزک" برای کودکان است.