9 سؤالی که باید از تسترهای نسخهٔ آزمایشی نرم‌افزارتان بپرسید؟

9 سؤالی که باید از تسترهای نسخهٔ آزمایشی نرم‌افزارتان بپرسید؟

انتشار نرم‌افزار یا اپلیکیشن در نسخهٔ بتا، روشی عالی برای گرفتن فیدبک (بازخورد) از کاربران دربارهٔ محصول و انجام اصلاحات و تغییرات ضروری قبل از روانه کردن آن به بازار است. تسترهای نسخهٔ بتای نرم‌افزار شما، اطلاعات ارزشمند و مفیدی دارند که برای بهتر کردن محصولتان، به آنها نیاز خواهید داشت. در همین راستا، بسیار مهم است که برای مطلع شدن از مشکلاتی که آنها در هنگام استفاده از نرم‌افزار با آن مواجه بوده‌اند، وقت کافی بگذارید. برای اینکه بدانیم بهتر است چه پرسش‌هایی مطرح کنیم، از ۹ کارآفرین برتر انتخاب شده از YEC این سؤال‌ها را پرسیده‌ایم (YEC مخفف واژگان Young Entrepreneur Council است که به منزلهٔ یکی مجامع موفق آمریکایی برای کارآفرینان محسوب می‌گردد).

1. شما با استفاده از این نرم‌افزار چه هدفی را دنبال می‌کنید؟
نرم‌افزار شما یک رسالت مشخص دارد و آن هم اینکه به کاربر کمک کند تا به اهدافش دست یابد. اگر شما همواره از کاربران‌تان دربارهٔ هدفشان از به‌کارگیری نرم‌افزار نپرسید و نرم‌افزارتان را با نیازهای کاربران به منظور رسیدن به این اهداف وفق ندهید، بدون شک نرم‌افزارتان در بازار شکست خواهد خورد.

شما همواره نیاز دارید تا هم از حرکت بعدی آنها و هم از هدف نهایی آنها از انجام این کار مطلع باشید. نرم‌افزار شما باید پاسخگوی نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت کاربران باشد و یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه اطمینان حاصل کنید که کاربران در چه جهتی گام برمی‌دارند، این است که همواره از آنها بپرسید از نرم‌افزارتان چه می‌خواهند؟

2. مورد استفادهٔ شما از این نرم‌افزار چیست؟
فهمیدن این مسئله که چرا تسترهای نسخهٔ بتای نرم‌افزارتان از آن استفاده می‌کنند، به شما کمک خواهد کرد که مسیر پیش روی آن را زمانی که مخاطبین بیشتری به دست می‌آورد، حدس بزنید. عملکرد تست‌کننده‌های نرم‌افزارتان را بسنجید و از آنها بپرسید این اپلیکیشن از چه جهت مفید است و چه چیزی باعث می‌شود که از میان اپلیکیشن‌های مختلف، مثلاً این اپ را انتخاب و استفاده کنید؟ بررسی موارد استفاده از نرم‌افزار به شما خواهد گفت که کدام قسمت آن برای کاربران کارآمدتر بوده و کدام قسمت‌ها مفید واقع نشده‌اند!

3. آیا خود را ملزم می‌دانید که از این نرم‌افزار استفاده کنید؟
شما می‌خواهید که کاربران در سایت‌تان به جستجو بپردازند و وقت بگذارند. از آنها بپرسید بعد از بازدید هوم‌پیج، چه خواهند کرد. بررسی عملکرد کاربران، به فروش بیشتر محصول‌تان منجر خواهد شد.

4. پیچیده‌ترین بخش نرم‌افزار کجا است؟
شما باید هر قسمتی از نرم‌افزارتان را که پیچیده است و کاربر را سردرگم می‌کند بیابید و ایرادات آن را برطرف کنید. پرسش از تعداد زیادی از تست‌کننده‌های نسخهٔ آزمایشی در مورد قسمت‌های پیچیدهٔ نرم‌افزارتان به شما کمک می‌کند تا آن بخش‌هایی که استفاده از آن سخت و مشکل به نظر می‌رسد را بیابید.

اگر قصد ندارید تا کاربری نرم‌افزارتان را ساده‌تر کنید چرا که نرم‌افزار قوی و دقیقی ساخته‌اید، پس کاربران را برای استفاده از آن راهنمایی کنید. پس از بهبود و اصلاح نرم‌افزارتان، این سؤال را مجدداً تکرار کنید تا زمانی که همهٔ پاسخ‌ها این باشد که کار با آن واضح و آسان است.

5. چه مبلغی برای خرید این نرم‌افزار می‌پردازید؟
حتی اگر استارتاپ‌تان برای ارائهٔ محصول به بازار آماده نیست و یا قصد ندارید تا از روش فروش مستقیم استفاده کنید، با این وجود بهتر است که از تست‌کننده‌های نسخهٔ آزمایشی نرم‌افزار این سؤال را بپرسید تا بدانید که در حال حاضر این نرم‌افزار چقدر می‌ارزد. در آینده نیز زمانی که نرم‌افزارتان به تدریج گسترش یافت، همین سؤال را تکرار کنید تا بدانید که با هر ویژگی جدیدی که به نرم‌افزارتان می‌افزایید و تغییراتی که در راستای بهبود آن ایجاد می‌کنید، چقدر به ارزش واقعی آن اضافه می‌شود.

6. چه چیزی باعث می‌شود تا دیگر از این نرم‌افزار استفاده نکنید؟
اولین سؤالی که باید از تسترهای نرم‌افزارتان بپرسید این است که چه عاملی سبب می‌شود تا دیگر از آن استفاده نکنند! از آنها بخواهید تا ایرادات کارتان را به شما نشان بدهند؛ بر روی چیزی که کاربران دوست دارند تمرکز نکنید بلکه بیشتر توجه‌تان را بر روی قسمت‌هایی که کاربران در مورد نرم‌افزارتان نمی‌پسندند بگذارید.

برای بررسی بازخوردهای منفی کاربران وقت بگذارید تا نقاط ضعف‌تان را بشناسید. برخی از کاربران نظرات جزئی و دقیق‌تری می‌دهند که این اطلاعات بسیار مفیدند چرا که نیازمند این است که کاربر زمان بیشتری برای بررسی کردن و استفاده از نرم‌افزار بگذارد.

7. چه چیزی در مورد این نرم‌افزار آن‌طور که انتظار داشتید پیش نرفت؟
این که شما می‌دانید نرم‌افزارتان چه‌طور کار می‌کند بدین معنی نیست که کابران هم از آن اطلاع دارند. ممکن است محصول‌تان واقعاً خلاقانه باشد اما اگر برای کاربر قابل درک نباشد، موفق نخواهد شد! طرح این پرسش که کدام بخش از نرم‌افزار آن‌طور که انتظار داشتید پیش نرفت؟ اطلاعات وسیعی در مورد تجربهٔ کاربری در اختیار شما می‌گذارد. به علاوه، این سؤال خوبی برای کشف باگ‌ها و اشکالات احتمالی نرم‌افزارتان نیز می‌باشد.

8. این نرم‌افزار چه کاربرد دیگری غیر از آنچه که سازندگان آن در نظر داشته‌اند می‌تواند داشته باشد؟
جالب‌ترین اطلاعاتی که می‌توانید از مرحلهٔ تست نرم‌افزارتان به دست آورید، موارد مختلف استفادهٔ کاربران از نرم‌افزارتان است که شما و تیم‌ اجرایی‌تان پیش از روانه کردن محصول به بازار، آن را در نظر نداشته‌اید! از این اطلاعات به خوبی استقبال کنید و ساده از کنارشان نگذرید چرا که ممکن است با استفاده از آنها، فرصت‌های جدید و سودآوری برای نرم‌افزارتان در بازار بیابید.

9. آیا استفاده از این نرم‌افزار را به دوستان‌تان توصیه می‌کنید؟
طرح این پرسش به شما اطلاعات ارزشمندی در مورد اینکه نرم‌افزارتان چقدر ارزشمند است می‌دهد چرا که در نهایت این امر موجب رشد و ارتقاء کسب‌وکارتان خواهد شد. تجربه نشان داده است که کاربران توصیه‌های دوستان و آشنایان‌شان در مورد یک سرویس یا محصول را به مراتب بیشتر از تبلیغات محیطی ارج می‌نهند؛ پس تمام تلاش خود را به کار بندید تا از این بستر تبلیغاتی خود -و در عین حال رایگان- حداکثر استفاده را ببرید.