doctant.com وب اپلیکیشنی برای مستندسازی پروژه های برنامه نویسی

doctant.com وب اپلیکیشنی برای مستندسازی پروژه های برنامه نویسی

پیش از این، در مورد ضرورت Documentation یا مستندسازی پروژه های برنامه نویسی به کرات صحبت کرده‌ایم و کاملاً توضیح داده‌ایم که مستندسازی پروژه های برنامه نویسی نه تنها به خود برنامه نویس کمک می‌کند تا در آینده راحت‌تر بتواند به توسعه پروژه های خود بپردازد، بلکه این امکان را نیز برای سایر برنامه نویسان فراهم خواهد آورد تا در صورت نیاز، به سادگی بتوانند روی پروژه های سایر برنامه نویسی با حداقل سردرگمی کار کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی وب اپلیکیشنی تحت عنوان doctant.com بپردازیم که از آن طریق برنامه نویسان می‌توانند به سهولت به مستندسازی اسکریپت های خود بپردازند. با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

با استفاده از این سایت، برنامه نویسان خواهند توانست به سادگی اما در عین حال به شکل اثربخشی به نوشتن Documentation در ویرایشگرهای کد مختلفی بپردازند. علاوه بر این، برنامه نویسان این امکان را نیز خواهند داشت تا مستندسازی های خود را هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی با جامعه‌ای از دیگر برنامه نویسان از طریق URL یی که سایت doctant در اختیار ایشان قرار می‌دهد به اشتراک بگذارند (مشاهده نموده Documentation ساخته شده با این سایت برای زبان برنامه نویسی Go).

یکی دیگر از مزایایی که این وب اپلیکیشن در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد این است که مستندسازی های ساخته شده با این سایت، برای دستگاه‌هایی با اندازه های مختلف بهینه شده، لذا نه تنها با استفاده از مانیتورهای بزرگ می‌توان اسناد را مطالعه کرد، بلکه با استفاده از ابزارهای هوشمندی همچون موبایل و تبلت نیز می‌توان از این سایت استفاده نمود. نکته آخر اینکه، سرعت بارگذاری این سایت نیز فوق‌العاده بالا است.فرنوش فهیم