فناوری پوشیدنی جدید گوگل، به یاری پزشکان می آید.

گوگل به دنبال متحول کردن دنیای پزشکی است. این فناوری جدید گوگل به پزشکان کمک می کند تا وضعیت بیماران را حتی زمانی که از بیمارستان دور هستند بررسی کنند. طبق آخرین گزارشات، این فناوری یک مچ بند مجهز به سنسورهایی است که جزییاتی را درباره ی وضعیت بیماران، حتی زمانی که در بیمارستان نیستند، در اختیار پزشکان می گذارد. برای آشنایی بیشتر با این گجت پزشکی، با سکان آکادمی همراه باشید.

این دیوایس می تواند مواردی نظیر ضربان قلب، نبض، دمای بدن و عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور و میزان شلوغی محیط را اندازه گیری کند.Andy Conrad مدیر بخش علوم زیستی گوگل، در گفتگو با Bloomberg اظهار داشت: "هدف ما از ساخت این وسیله کمک به بیماران و تست های پزشکی است."

گوگل با طراحی این دیوایس، این امکان را فراهم کرده است که وضعیت بیماران، حتی زمانی که دور از محیط های کنترل شده ی بیمارستانی قرار دارند، بررسی شود. بیماران با استفاده از این دیوایس و ادامه دادن روند عادی زندگی، اطلاعات پزشکی مهم را بدون این که به پزشک خود مراجعه کنند برای آنها ارسال خواهند کرد. آقای اندی کورناد معتقد است که "این وسیله چیزی فراتر از حس کنجکاوی است" و پیش بینی می کند که در ۲۰ الی ۳۰ سال آینده پزشکان این وسیله را برای همه ی بیماران خود تجویز خواهند کرد.

0  • احمد در تاریخ: 1394/12/23

    جالب بود. من فکر می کنم خیلی زود ، مثل تجهیزات صنعتی و دستگاها دیگر ،که سیستم کنترلی دارند و این سیستم ها توسط سنسور ها و ... در حال جمع آوری اطلاعات مختلف از دستگاه ها هستند، بدن انسان هم توسط ابزار های جدید پزشکی در هر لحظه بررسی میشه . مثلا یک ابزار زیر پوست که می تونه هر لحظه ( ثانیه و یا میلی ثانیه) مقدار فشار خون رو ثبت کنه. هر وقت هم که از یه حد بیشتر شد آلارم بده و مراجعه به پزشک .....

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)