برای داشتن تجربهٔ کاربری عالی به دنبال اشتباهات خود باشید!

برای داشتن تجربهٔ کاربری عالی به دنبال اشتباهات خود باشید!

به طور کلی، تجربهٔ کاربری (User Experience)، احساسی است که کاربران در مواجهه با یک محصول پیدا می‌کنند؛ این محصول می‌تواند یک وب‌سایت، یک وب اپلیکیشن و یا یک نرم‌افزار کاربردی باشد. طراحی تجربهٔ کاربر هم در واقع تمام تلاش‌هایی است که متخصصین این امر انجام می‌دهند تا نیاز‌های کاربران هنگام استفاده از سیستم ایشان را برآورده سازند و ایشان از کار با سیستم احساس رضایتمندی داشته باشند. اینکه یکسری از دوستان و آشنایان از محصول ما تعریف کنند، اصلاً کافی نیست (نه تنها کافی نیست، بلکه گاهی‌اوقات گمراه‌کننده هم هست) زیرا در نهایت این کاربران نهایی محصول ما هستند که نظرشان تعیین‌کننده است.

تجربهٔ کاربری ذاتاً منفی است
تجربهٔ کاربری همیشه آن‌طور که به نظر می‌رسد، خوب و خوش نیست! اگر شما هم جزو آن دسته از طراحان و توسعه‌دهندگانی هستید که یافتن مشکلات کاربری سایت یا اپلیکیشن جدیدی که طراحی کرده‌اید برایتان حائز اهمیت است، بایستی به شما بگوییم که برای یافتن این دست مشکلات می‌بایست خود را در جای کاربران سایت یا اپلیکیشن‌تان قرار دهید. تجربهٔ کاربری اساساً با یافتن مشکلات سر و کار دارد و این در حالی است که شما بدون پیدا کردن مسائل و مشکلات محصول خود، قادر به حل آن نخواهید بود. با این تفاسیر، ماهیت چنین کاری گاهی‌اوقات افرادی که به دنبال بهبود UX هستند را خسته، ناامید و دلسرد می‌سازد!

داده‌ها هرگز دروغ نمی‌گویند
ممکن است شما دست به تولید محتوایی بزنید که هیچ کسی آن را به اشتراک نگذارد یا ببینید که ویژگی‌هایی که در محصول خود گنجانده‌اید مورد استفاده قرار نمی‌گیرند یا بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کنید، اما هیچ فروش و کسب درآمدی نداشته باشید.

اگر مسئله‌ای وجود داشته باشد، داده‌های تحلیلی آن را به شما نشان خواهند داد. در پاسخ به این سؤال که چگونه به چنین داده‌‌هایی می‌توان دست یافت، بایستی گفت ابزارهای رایگان و غیررایگان بسیاری من‌جمله گوگل آنالیتیکس وجود دارند که وب‌مسترها را در این حوزه‌ها یاری می‌رسانند.

کلام آخر
به عنوان سخن پایانی پیرامون این موضوع، سعی کنید سؤالات زیر را از خود بپرسید:
۱- چه چیزهایی به نظر آن قدر بدیهی می‌رسند که شما هرگز به این فکر نکرده‌اید که درستی آنها را چک کنید؟
۲- اگر در جایی مشکلی وجود داشته باشد، مخفی‌ترین جایی که ممکن است ریشهٔ آن در آنجا پنهان شده باشد کجا است؟
۳- از هم‌اکنون تا 6 ماه دیگر، می‌خواهید چه کاری را بهتر انجام دهید که در حال حاضر امکان آن نیست؟
۴- چه استراتژی‌های دیگری می‌توانند زمینه‌ساز موفقیت‌های بیشتری باشند؟
۵- آیا به طور پیش‌فرض اخبار خوب را باور می‌کنید یا در مورد صحت آنها شک می‌کنید؟

به نظر می‌رسد که استراتژی‌هایی از این دست همچون مشاهده کردن نیمهٔ خالی لیوان است، اما موضوع تنها این است که با این روش شما به خودتان -و مهم‌تر از آن اشتباهات‌تان- بهتر و بیشتر فکر خواهید کرد.