10 چیزی که باعث می‌شود مشتری‌های استارتاپ‌تان را از دست بدهید!

10 چیزی که باعث می‌شود مشتری‌های استارتاپ‌تان را از دست بدهید!

جذب مشتری‌های جدید، همواره یکی از ضروری‌ترین و مقدماتی‌ترین اقدامات برای موفقیت یک استارتاپ است اما راضی نگاه داشتن مشتری‌های قدیمی هم در درجهٔ اهمیت یکسانی با جذب مشتری‌های جدید قرار دارد (گاهی‌اوقات راضی نگاه داشتن مشتریان قدیمی به مراتب مهم‌تر است). به طور کلی، شما به عنوان یک کارآفرین می‌بایست دست به هر کاری بزنید تا با ریزش تعداد مشتری‌هایتان مقابله کنید (البته هدف هیچ وقت وسیله را توجیه نمی‌کند!) اما آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید که چه چیزی باعث می‌شود تا از تعداد مشتری‌هایتان کاسته شود؟ از 10 کارآفرین که از سایت YEC  انتخاب شده‌اند، دربارهٔ نکاتی که می‌تواند موجب کاهش تعداد مشتری‌هایتان شود این سؤال پرسیده شده و پاسخ‌های جالبی از سوی ایشان دریافت شده است که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

کندی در لود شدن سایت
اگر سرعت لود شدن سایت شما پایین باشد، تأثیر منفی بر تعداد مشتری‌هایتان خواهد گذاشت. افراد معمولاً تمایلی به استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های کُند ندارند. در صورتی که لود شدن سایت یا اپ شما بیشتر از یک الی دو ثانیه به طول انجامد، مشتریان بالقوهٔ شما از سایت یا اپلیکیشن‌تان صرف نظر کرده و به سراغ رقبایتان خواهند رفت چرا که زمان برایشان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

برای رفع این معضل، سرعت وب سرور خود را بهبود ببخشید، رَم بیشتری برای اجرای ریکوئست‌ها در اختیار بگیرید، استفاده از هاردهای SSD را در دستور کار قرار دهید و در یک کلام، سرور خود را آپگرید کنید. همچنین یک CDN نیاز است تا سایت شما در نقاط مختلف دینا با سرعت مناسبی لود شود (البته این در صورتی است که مشتریان شما در کشورهای مختلف جهان قرار داشته باشند).

اتخاذ چنین رویکردهایی برای این است تا سایت یا اپلیکیشن سریعی داشته باشید و این به شما کمک می‌کند تا مشتری‌هایتان از استفاده کردن از خدمات شما ناکام نمانند (یکی از شرکت‌هایی که به صورت رایگان CDN در اختیار وب‌مسترها قرار می‌دهد، CloudFlare است که با ورود به این سایت، بیشتر می‌توانید با خدماتش آشنا شوید).

نکتهٔ دیگری که در ارتقاء سرعت سایت یا اپلیکیشن تأثیرگذار است، نحوهٔ کدنویسی پروژه است. به عبارت دیگر، اگر شما بهترین سرورهای دنیا را هم داشته باشید اما کدنویسی پروژه اصولی نبوده باشد، کماکان سرعت لود پایین خواهد بود.

مشکل در عملیات بانکی
سعی کنید با بانک‌هایی برای تراکنش‌های مالی وارد مذاکره شوید که خدمات خوبی در اختیار کاربران قرار می‌دهند که از جملهٔ این خدمات خوب می‌توان به درگاه بانکی ساده و کاربرپسند، سرعت در پردازش تراکنش‌های مالی و ... اشاره کرد.

اگر کاربری را به درگاه بانکی ارجاع دهید که در آن سردرگم شود و یا موقع واریز وجه زمان نسبتاً زیادی از وی گرفته شود، به احتمال قریب به یقین این مشتری را از دست خواهید داد (بنا بر نظرسنجی‌ها، در حال حاضر درگاه بانک ملت یکی از بهینه‌ترین درگاه‌ها در میان سایر بانک‌های کشور است).

نبود راهنمای دقیق برای استفاده از محصول
وجود دسترسی آسان، راهنمای دقیق و سؤال‌های رایج دربارهٔ نحوهٔ استفاده از امکانات خاص محصولتان یا همان FAQ، به مشتری‌هایتان کمک می‌کند تا با سهولت بیشتری به خدمات و محصولات سایت شما دسترسی پیدا کنند. شکی به دل راه ندهید که اگر مشتری‌ها زمان زیادی را برای یادگیری نحوهٔ استفاده از سایت یا محصولتان بگذارند، شما آنها را از دست خواهید داد.

بی‌علاقگی مشتریان
مشتری‌ها برای محصولات جدید هیجان‌زده‌اند اما اگر تغییرات یا بهبودی در محصول جدید مشاهده نکنند، ناامید و بی‌علاقه خواهند شد. با به اشتراک گذاشتن مسیر پیشرفت‌تان، مشتری‌هایتان را مشتاق نگاه دارید. بدین ترتیب، آنها با استارتاپ شما احساس نزدیکی می‌کنند و برای دیدن آیندهٔ شما، هیجان‌زده خواهند شد.

کلیک کردن زیاد
مشتری‌ها معمولاً در این زمینه تنبل‌اند؛ پس انرژی خود را برای ساده‌تر کردن هر چیزی که مشتری به آن نیاز دارد صرف کنید؛ از نحوهٔ خرید محصول گرفته تا چگونگی ارتباط برقرار کردن با تیم اجرایی و غیره.

اینکه برندتان چقدر معتبر باشد اهمیتی ندارد! در صورتی که برقراری ارتباط و تعامل با شما سخت و پرزحمت باشد، کماکان مشتری‌هایتان را از دست خواهید داد. برای رفع این مشکل، می‌بایست با مبانی تجربهٔ کاربری بیشتر آشنا شوید. 

عدم تمرکز
تمرکز بهترین سلاح یک استارتاپ محسوب می‌گردد و این در حالی است که شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار آنلاین، می‌توانید از این سلاح در جهت افزایش تعداد مشتری‌هایتان استفاده کنید. رایج‌ترین راه‌حل برای افزایش مشتری‌ها، اضافه کردن امکانات جدید است ولی راه‌حل واقعی توقف افزودن امکانات جدید و تمرکز بیشتر روی محصول یا خدمات فعلی‌تان است. یک کار را به خوبی انجام دهید تا از دیگران بهتر باشید. به علاوه، تمرکز بر روی یک محصول، خرید آن را برای مشتری آسان‌تر می‌کند.

بی‌توجهی به برقراری ارتباط با مشتریان
بیشتر افراد بر روی تلاش در به دست آوردن مشتری‌های جدید تمرکز می‌کنند و فراموش می‌کنند که برندشان را با مشتری‌هایی که از قبل داشته‌اند ارتقاء بدهند. همیشه این احتمال وجود دارد که توجه مشتریانتان به پیام‌ها و تبلیغاتی که از رقبای شما دریافت می‌کنند جلب شود؛ پس برقراری ارتباط با آنها و ارتقاء برندتان با مشتری‌های موجود، به شما این اطمینان را می‌دهد که توسط رقبا جذب نخواهند شد.

عدم برقرای ارتباط با مشتریان
در رابطه با مشتریان، این نکته بسیار مهم است که آنها به جای خواندن ایمیل‌های شما، گاهی صدای خودتان را بشنوند. به آنها دلیلی بدهید تا به فکر تغییر برند و محصول مورد علاقهٔ خود نباشند چرا که کار پرزحمتی است و در صورتی که شما خدمات خوبی در اختیار مشتریان قرار دهید، ایشان نیز تمایلی به قطع رابطه با شما از خود نشان نخواهند داد.

اگر استارتاپ شما آن‌قدر بزرگ شده و چند وقت یک بار همایش یا سمیناری تشکیل می‌دهید، حتماً سعی کنید در آن همایش‌ها از مشتریان خود دعوت به عمل آورید (خوشبختانه ما در ایران از مناسبت‌های بسیار زیادی برخورداریم که این دست مناسبت‌ها مثل اعیاد، جشن‌ها، روزهای خاص و ... فرصت خوبی برای ارتباط با مشتریان است).

طراحی ضعیف رابط کاربری (UI)
برای بیشتر مشتریان، رابط کاربری خود محصول است. وب‌سایتی که طراحی ضعیفی دارد یا ساختار نامناسبی دارا است که درک نحوهٔ کار با آن سخت باشد، برای مشتریان‌تان دردسر ایجاد می‌کند که در نهایت موجب بی‌میلی ایشان و در نتیجه بی‌توجهی به سایت یا اپ شما می‌گردد.

عدم وفاداری نسبت به مشتری
یکی از عواملی که می‌تواند بر تعداد مشتریان شما تأثیرگذار باشد، تلاش شما برای برقراری ارتباط نزدیک با مشتریان است که موجب می‌شود آنها بدانند که برایتان اهمیت دارند و داد و ستد با آنها برای شما حائز اهمیت است.

اگر مشتری شما احساس کند که با او صادق نیستید و از طرف دیگر، یک رقیب پیشنهاد محصول مشابهی را با قیمت کمتری بدهد، مشتریان دیگر تمایلی به ادامهٔ معامله با شما نخواهند داشت! می‌دانید که برای بهبود تجارت‌تان باید سخت تلاش کنید ولی اگر این را به مشتریانتان نگویید، آنها نخواهند فهمید که به این موضوع اهمیت می‌دهید.

با فرستادن یک ایمیل ساده و دادن پیشنهادهایی بر اساس علائق‌شان، مشتریان می‌فهمند که شما برای آنها به سختی در تلاش‌اید و این موجب می‌شود که هرگز یک رقیب ناشناس را به شما ترجیح ندهند.

حال نوبت به نظرات شما می‌رسد. علاوه بر موارد فوق،‌ به نظر شما با دنبال کردن چه استراتژی‌هایی می‌توان مشتریان بالقوهٔ استارتاپ یا کسب‌وکار نوپای خود را از دست دهیم؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.