کتاب های تصویری تعاملی تحت وب برای کودکان

کتاب های تصویری تعاملی تحت وب برای کودکان

برای کودکان نسل ما کتاب های تصویری جذاب بودند اما امروزه کتاب های تعاملی تصویری تحت وب که در اختیار کودکان نسل فناوری قرار می گیرند، حسادت کسانی که به نسل های قدیمی تر باز می گردند را برمی انگیزد. Enough پروژه ای است که داستان سفر یک ستاره ی دریایی نورانی را در تاریک ترین اعماق اقیانوس نقل می کند و مجموعه ای از صداها و تصاویر زیبا را به مدت حدودا ۳۰ دقیقه به نمایش می گذارد. تقریباً همه چیز در این کتاب تعاملی است و سیر طبیعی داستان به گونه است که خواننده را به تدریج به صفحات مختلف این کتاب هدایت می کند.

این اپلیکیشن از مرورگر شما به کمک WebGL (مخفف Web Graphics Library که یک رابط برنامه نویسی است برای اجرای تصاویر تعاملی) بدون نیاز به هیچ گونه افزونه ای برای اجرای این تصاویر استفاده می کند. همچنین می توانید از گجت های Leap Motion  برای تعامل بهتر با محیط کتاب، بهره ببرید.

شاید انتظار دارید که با چند کلیک بر روی صفحات، کتاب به پایان برسد ولی اینطور نیست و این روش شگفت انگیزی برای نقل یک داستان بدون نیاز به استفاده از هر گونه اپلیکیشن اختصاصی است. این داستان که توسط Isaac Cohen طراحی شده، متن باز است و همچنان در حال گسترش می باشد. نمونه های تعاملی و تجربیات بسیاری در وب وجود دارد ولی Enough  اولین داستان جذابی است که مستقیماً در مرورگر نقل می شود.