آشنایی با ابزار Google Map Builder

آشنایی با ابزار Google Map Builder

شخصی به نام Donald Sutherland سایتی تحت عنوان Google Map Builder را راه اندازی کرده که یک سایت بسیار کارآمد برای وب مسترهایی است که قصد دارند از نقشه های گوگل در سایت خود استفاده کنند. علاقمندان می توانند با استفاده از خدمات این سایت، در کمتر از چند دقیقه نقشه های سفارشی مورد نظر خود را ایجاد کرده و در سایت خود قرار دهند. این سایت، یک ابزار بسیار کارآمد است که به شما امکان دسترسی به API گوگل مپ را تحت فرمت WYSIWYG می دهد (به طور کلی منظور از این اصطلاح، واژگان What You See, Is What You Get می باشد و بدان معنا است که شما خروجی هر آنچه را که ببینید، دریافت خواهید کرد.)

این سایت به شما امکان ساختن نقشه های سفارشی، بدون نیاز به هیچ گونه دانشی در مورد API گوگل مپ را می دهد. به عبارت دیگر، شما اصلا نیازی نخواهید داشت تا در مورد مسائل فنی ای پی آی گوگل مپ آگاهی داشته باشید. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می شود، رابط کاربری این سایت بسیار کارآمد بوده و به راحتی قابل استفاده است و این در حالی است که شما می توانید به راحتی از امکانات اصلی این API استفاده کنید که از جمله آنها می توان به استفاده از کنترلرها ی زوم، کنترلر مقیاس، قابلیت درگ کردن -امکان جا به جا شدن روی نقشه با موس-  و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

نکته ی دیگری که در مورد این سایت وجود دارد، این است که شما می توانید به راحتی برای نقشه ی خود از تم های بسیار جالب از پیش ساخته شده استفاده نموده و با استفاده از این تم ها، خواهید توانست جلوه ی زیبایی به نقشه های خود بیافزایید. شما می توانید برای ورود به این سایت، از لینکی که در ابتدای متن برای شما قرار داده شده است استفاده نمایید.