آیا می‌دانید ایده اولیه دکمه CMD مکینتاش از کجا گرفته شده است؟

خانم Susan Kare کسی است که همه ما به نوعی با طراحی هایش سر و کار داریم اما او را به خوبی نمی شناسیم. در این مقاله، قصد داریم نظر وی را در مورد طراحی آیکان اختصاصی دکمه CMD کامپیوترهای مکینتاش بدانیم. با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

وی یک طراح آیکان های کامپیوتری است که در دهه ۱۹۸۰ بسیاری از فونت‌ها و آیکان های مکینتاش را طراحی کرده است. پس از آنکه استیو جابز از مدیریت اپل کنار گذاشته شد و شرکت NeXT را تاسیس کرد، سوزان کاره وی را تنها نگذاشت و در شرکت نکست هم به عنوان مدیر هنری مشغول به کار شد. او واقعاً در زمینه طراحی سمبل ها حرفه ای است و تاکنون توانسته برای شرکت های مختلفی همچون سونی، فیسبوک، آی بی ام، اینتل، مایکروسافت، اوراکل، پی پال، زیراکس و ... هزاران آیکان جذاب طراحی کند.

او در کنفرانس Layers که در سانفرانسیسکو برگزار شد به سخنرانی پرداخت و زمانی که داشت ارائه خود را نمایش می داد، تاریخچه دکمه CMD کامپیوترهای مکینتاش را با حضار در میان گذاشت. در واقع، این آیکان در جاده های کشور سوئد به منظور نشان دادن راهنمای مسیر مورد استفاده قرار می گیرد:

تاریخچه دکمه کامند در مکینتاش

این سمبل سوئدی نیز از روی نقشه یک قلعه قدیمی در جزیره Borgolm الهام گرفته شده است:

تاریخچه دکمه کامند در مکینتاش

جالب نبود؟

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


  • LORD_FLAW در تاریخ: 1394/08/24

    ملت از چه چیزا ک ایده نمیگیرن

  • احمد میرزایی در تاریخ: 1394/12/26

    جالب بود.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)