لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
آموزش برنامه نویسی به کودکان ۵ الی ۸ ساله با اپلیکیشن Kodable

آموزش برنامه نویسی به کودکان ۵ الی ۸ ساله با اپلیکیشن Kodable

زمانی که کودکان ما در مهدکودک به سر می‌برند از بهترین اوقات جهت یادگیری یک زبان دوم برخوردارند و حال این سؤال مطرح می‌گردد که این زبان دوم چرا یک زبان برنامه نویسی نباشد؟ اپلیکیشن آیپدی تحت عنوان Kodable این امکان را در اختیار کودکان قرار می‌دهد تا ایشان قبل از آنکه خواندن و نوشتن را فراگیرند، با اصول برنامه نویسی آشنا شوند. این اپلیکیشن که در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شده است برای بچه‌های بازه سنی ۵ تا ۷ الی ۸ سال طراحی شده اما طراحان این اپ می‌گویند که بسته به متغیرهای زیادی همچون هوش، انگیزه و توانایی درک کودکان، بچه‌هایی در سنین ۳ سالگی هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

اپلیکیشن Kodable هیچ گونه توضیحاتی برای نحوه استفاده و شروع کدنویسی با آن ندارد بلکه به محض اینکه کودکان یاد بگیرند که چگونه می‌توانند با استفاده از یک آیپد درگ و دراپ کنند -سنین ۴ الی ۵ سالگی- می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن به خلق بازی‌هایی هرچند ساده بپردازند.

این اپلیکیشن از ۹۰ قسمت مختلف تشکیل شده است -۳۰ قسمت ابتدایی رایگان هستند- که در هر قسمت بچه چیزی در مورد برنامه نویسی فرا می‌گیرد و این در حالی است که در پایان این دوره، بچه‌های ۴ الی ۵ سال به بالا با مفاهیمی همچون تابع، دستورات شرطی، حلقه و … آشنا خواهند شد.

با توجه به اینکه در عصر حاضر فناوری به بخش لاینفک زندگی ما مبدل شده است، آموزش مهارت های مرتبط با فناوری همچون اصول برنامه نویسی به بچه‌ها کمک شایانی به ایشان جهت اینکه یاد بگیرند گجت ها و ابزارهای تکنولوژیک حول و حوش ایشان چگونه کار می‌کنند خواهد کرد.

Kodable Teaches Kids To Code Before They Learn To Readبهزاد مرادی