برنامه نویسان خوشحال ترین نیروی کار ایالات متحده هستند

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از حقوق اندک خود شاکی می باشید، جالب است بدانید که بر اساس تحقیقی که در ایالات متحده آمریکا انجام شده مشخص گردید که اکثر توسعه دهندگان یا بهتر بگوییم کسانی که از کدنویسی کسب درآمد می‌کنند از افرادی که به سایر مشاغل مشغولند خوشحال تر هستند و یکی از دلایل خوشحالی ایشان میزان درآمد نسبتاً بالای ایشان است. این تحقیق که توسط سایت SkilledUP رهبری شد حاکی از آن است که ۸۸ درصد از ۳۰۳ توسعه‌دهنده ای که مورد بررسی قرار گرفتند کاملاً از کار خود راضی بودند و ۱۱ درصد هم تاحدودی راضی بوده و تنها ۱ درصد از این گروه توسعه دهندگان از شغل خود ناراضی بودند. بیشتر این توسعه دهندگان خوشحال در زمینه طراحی اپ موبایل و طراحی واکنش گرا فعالیت می کردند.

این تنها تحقیقی نیست که حاکی از برتری درآمدی توسعه دهندگان نسبت به سایر مشاغل در سرتاسر دنیا به‌خصوص ایالات متحده است بلکه تحقیق دیگری هم در سال ۲۰۱۵ توسط مؤسسه CareerBliss انجام شد که بر اساس نتایج این تحقیق، توسعه دهندگی وب جزو ۱۰ شغل خوشحال در این کشور است. با توجه به اینکه برنامه نویسان را اغلب می‌توان پای یک لپ تاپ شخصی یافت و اکثر ایشان از تنوع در محیط کار، گشت زنی و … محروم هستند، این سؤال به ذهن خطور می‌کند که چه می‌شود تا یک برنامه نویس تا اینقدر از شغل خود راضی باشد؟

تعادل کار و زندگی،‌ تنوع شغلی، محل کار و … جزو چیزهایی اند که منجر گردیده تا برنامه نویسان جزو پرسنل خوشحال جامعه کاری محسوب گردند. برخی شرکت کنندگان در این تحقیق اظهار داشتند که ایشان حتی این فرصت را داشته‌اند تا از منزل به کار خود ادامه دهند بدون اینکه نیاز باشد تا سختی تردد مسیر منزل تا محل کار را متحمل شوند. نیاز به توضیح نیست که درآمد قابل توجه برنامه نویسان در کشورهای غربی در زمینه میزان خوشحالی برنامه نویسان مزید علت شده است. اکثر برنامه نویسان در این تحقیق حقوقی مابین ۵۰ هزار تا ۱۴۹ هزار دلار در سال داشتند که جالب است بدانیم ۸۲ درصد از ایشان اظهار داشته‌اند که ظرف ۶ ماه آینده قرار است تا ترفیع شغلی هم بگیرند.

به گفته برخی از آن ها، کسانی که به زبان‌های پایتون و روبی تسلط دارند شرکت های زیادی را خواهند یافت که به دنبال این دست برنامه نویسان می گردند. بر اساس این تحقیق، ۹۵ درصد از این گروه ۳۰۳ نفری گفتند که نیاز به مهارت های ایشان در بازار کار بسیار بالا است، ۹۰ درصد اظهار داشتند که شغل مورد نیاز آن‌ها همواره موجود است و ۵۷ درصد گفتند که مرتبا فرصت های شغلی متنوعی به ایشان از طرف مدیران منابع انسانی شرکت های مختلف پیشنهاد می شود. ۶۲ درصد هم گفتند شرکتی که در آن مشغول به کار هستند به دنبال توسعه دهندگان بیشتری است.

با چیزهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، ممکن است وسوسه شده باشید که ای کاش می‌شد تا پای در دنیای برنامه نویسی می گذاشتید اما وقتی به این فکر می‌کنید که خب من که سواد آکادمیک در این زمینه ندارم مایوس می شوید! خبر خوشحال کننده اینکه اکثریت این گروه توسعه دهندگان اظهار داشتند که داشتن مدرک دانشگاهی برای اخذ چنین موقعیت شغلی اصلاً مورد نیاز نیست و ۵۶ درصد از ایشان هم اظهار داشتند که پیش از برنامه نویسی، ایشان در حرفه دیگری مشغول به کار بوده‌اند و پس از آنکه وارد دنیای برنامه نویسی شدند، با دوره های در حین خدمت و دوره های آنلاین آموزش برنامه نویسی، مهارت های مورد نیاز را کسب کردند.

راستی، فراموش کردیم که با یک حساب و کتاب سرانگشتی محاسبه کنیم که ۱۴۹ هزار دلار در سال معادل با چند میلیون تومان در ماه می شود! خیلی ساده ۱۴۹ هزار دلار را در قیمت دلار (فرض می‌کنیم هر دلار ۳۰۰۰ تومان) ضرب کرده و بر تعداد ماه های سال تقسیم می کنیم: ۳۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان. رقم وسوسه کننده ای است. به نظر شما آیا در ایران هم برنامه نویسان در جایگاه شغلی بهتری نسبت به سایر مشاغل قرار دارند یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • mohammad mansouri در تاریخ: 1394/04/03

    خب اقا جان امریکا رفتن کشک نیست که شاید بتونیم بریم. اونا کلا با ایرانی ها اینجوری رفتار نمیکنن ک تو کشور خودمون رفتار میکنن . مگر اینکه 2 سال بمونیم اونجا تا یه کم آدم حسابمون کنن .پس حالا از شانس گندمون باید همین ایران بمونیم ماهی 2 میلیون ((با مدرک دکترا))و((اونم ب زور)) بگیریم :(((((((((((((((((((

  • mohammad mansouri در تاریخ: 1394/04/03

    اقا شرمنده دستم خورد زیاد فرستاده شد :))))))))

  • رقیه حسینی در تاریخ: 1394/04/20

    کاشکی ما تو ایران نبودیم! حالا نمیگم آمریکا ولی هرجایی که این تحریمارو نداشت!

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)