از دست دادن اتفاقی یکی از کامپیوترهای نسل اول اپل به ارزش ۲۰۰ هزار دلار

یک مرکز بازیافت در سیلیکون ولی آمریکا به دنبال خانمی است که کاملاً اتفاقی یک دستگاه کامپیوتر اپل نسل اول که ارزشی معادل با ۲۰۰ هزار دلار دارا است را دور انداخته است. گفته می‌شود که این خانم ناشناس در حین تمیز کردن گاراژ همسرش بوده که به یک کامپیوتر Apple I که اولین کامپیوتر دست ساز اپل که توسط استیو جابز، استو وازنیاک و ران وین در سال ۱۹۷۶ سرهم شده بود را دور انداخته است. جالب است بدانیم که این کامپیوتر صرفاً ۴ کیلوبایت حافظه رم داشت که در آن زمان به قیمت ۶۰۰ دلار فروخته شده بود و تنها ۲۰۰ دستگاه از روی کامپیوتر اپل ۱ ساخته شده بود.

معاون این مرکز بازیافت اظهار داشته که این خانم ناشناس چندین جعبه از تجهیزات الکترونیکی را به مرکز تحویل داده و ظاهراً برای آنکه مالیاتی ندهد، هیچ گونه اطلاعات تماسی از خود بر جای نگذاشته است و چند هفته بعد، کارکنان این مرکز بازیافت کامپیوتر اپل ۱ را از داخلی یکی از جعبه ها یافتند. این کامپیوتر قدیمی به مزایده گذاشته خواهد شد و مدیران این مرکز در نظر دارند تا ۵۰ درصد از مبلغ دریافتی مزایده را به این خانم بازگرداند البته این در صورتی است که ایشان را بیابند.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)