پشتیبانی Gmail API گوگل از Push Notification

در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۴، این غول فناوری دنیا به صورت رسمی Gmail API را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد و این در حالی است که در رویدار I/O امسال، گوگل قابلیت کوچک اما در عین حال بسیار مفیدی را به این ای پی آی افزوده است: پشتیبانی از Push Notification

افزوده شدن قابلیت Push Notification به این ای پی آی بدان معنا است که از این پس توسعه دهندگان و برنامه نویسان به مراتب راحت‌تر، سریع‌تر و با استفاده از منابع سروری و سخت افزاری کمتر می‌توانند به اعلانیه های جیمیل دست یابند. به نقل از گوگل "شما صرفاً نیاز دارید تا در میل باکس جیمیل ثبت نام کرده و هر موقع که تغییری روی دهد، ای پی آی اختصاصی Gmail فوراً سرور شما را مطلع خواهد ساخت."

اگرچه شما کماکان می‌توانید از IMAP استفاده کنید اما این در حالی است که Gmail API از کلیه قابلیت‌هایی که در سرویس پست الکترونیک جیمیل عرضه می‌شوند مثل Drafts، Replies، Native Search و … پشتیبانی می‌کند.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)