پس از اندروید نسخه L، حال می بایست شاهد شگفتی های اندروید نسخه M باشیم

گوگل در کنفرانس I/O خود در سال ۲۰۱۵ که به منزله مراسمی رسمی به منظور ارائه جدیدترین دستاوردهای گوگل به‌خصوص در زمینه سیستم عامل موبایل است اقدام به معرفی اندروید نسخه ام کرد. باتوجه به اینکه نام نسخه های مختلف این سیستم عامل محبوب از روی دسرهای خوشمزه گرفته شده است که به ترتیب می‌توان به نام های Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, and Lollipop اشاره کرد، اما کماکان کسی مطمئن نیست که حرف M ابتدای کدام نام دسر است (شاید این حرف مخفف واژه Marzipan و یا Milkshake باشد.)

پس از آنکه در نسخه ال اندروید شاهد باز-طراحی بخش‌های بسیاری از این سیستم عامل بودیم، گفته می‌شود که طراحان گوگل در نسخه ام بیشتر تمرکز خود را روی UX یا تجربه کاربری کار با سیستم عامل اندروید معطوف کرده اند. به گفته ساندار پیچای

در نسخه ام اندروید، ما یک عقب گرد کرده و بسیاری از مسائل را از ابتدا موشکافانه مورد بررسی قرار داده‌ایم تا در نهایت کیفیت و تجربه کاربری کار با این سیستم عامل بهبود یابد و نتیجه این شد که توانستیم هزاران باگ موجود در این OS را رفع کنیم.

کماکان تاریخ دقیق عرضه این نسخه به بازار مشخص نشده اما نسخه آزمایشی آن برای نکسوس ۵، ۶، ۹ و همچنین نکسوس پلیر در اختیار دارندگان این دستگاه ها قرار خواهد گرفت.

به نظر شما آیا گوگل با این سیستم عامل جدید، باز هم خواهد توانست جایگاه خود را به عنوان توسعه‌دهنده محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل و تبلت جهات تثبت تر نماید یا نوآوری هایش به پایان رسیده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


  • حامد ارغوان در تاریخ: 1394/05/28

    اسمش شده مارشملو Android 6.0 Marshmallow

    ادمین سایت در تاریخ: 1394/05/29

    سلام. ممنون از نظر شما

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)