دیدگاه‌ امید کردستانی در مورد تغییر نگرش لری پیچ مدیر عامل فعلی گوگل

امید کردستانی که در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد تجاری گوگل در این شرکت مشغول به کار است، در سال ۱۹۹۹ به گوگل پیوست، تنها یک سال پس از تاسیس استارتاپی به نام گوگل توسط دو جوان بیست سال و اندی به نام های لری پیج و سرگی برایان. آقای کردستانی در سال ۲۰۰۹ گوگل را ترک کرد اما این در حالی است که تابستان سال ۲۰۱۴ مجدد به گوگل بازگشت. وی در مصاحبه‌ای مطبوعاتی که انجام داده، نظراتی در مورد تغییر نگرش لری پیج بیان کرده که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. برای آشنایی بیشتر با نقطه نظرات وی در مورد مدیرعامل فعلی اش، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

به گفته امید کردستانی "من فکر می‌کنم که او کماکان خصوصیت جذاب بودن، کنجکاوی و ایده‌آل گرایی اش را حفظ کرده است و تمام تلاشش را به کار می‌گیرد تا از یک سو دنیا را دستخوش تغییر سازد و از سوی دیگر در دنیای فناوری تأثیر گذار باشد. اما با توجه به این که سمت مدیرعاملی شرکت به وی واگذار شده، او تحت فشار چالش های بسیار زیادی قرار گرفت است."

به گفته امید کردستانی، لری پیج بیشتر تمایل دارد تا کارهای تجاری را به کسانی مثل او و کارهای مرتبط با خدمات و محصولات گوگل را به ساندار پیچای بسپارد. اتخاذ چنین سیاستی از طرف لری پیج به خاطر این بوده تا او بیشتر بتواند روی نوآوری و محصولات خلاقانه شرکت کار کند.

در واقع،‌ لری پیج بیشتر به جای آن که تمام بار مسئولیت ها را خود به دوش بکشد، سعی می‌کند تا مدیران میانی قدرتمندی تربیت کرده و خود را مشغول مسائل حساس‌تری نماید. واقعیت این است که وقتی لری پیج چندی پیش آقای ساندار پیچای را به عنوان مدیر محصول گوگل منصوب کرد، طی نامه‌ای درون سازمانی دقیقاً اظهارتی مشابه نظرات آقای امید کردستانی را با کارمندانش در میان گذاشت.

به نظر شما آیا پس از به نوعی کناره گیری لری پیج از سمت مدیریت، می‌توانیم شاهد خدمات و محصولات خلاقانه تری از این غول فناوری دنیا باشیم؟

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)