اختراعی جالب از گوگل: Liftware یک قاشق برای بیماران پارکینسونی

در سال ۲۰۱۴ شرکت گوگل با پیوستن به استارتاپی تحت عنوان Liftware توانست محصول بسیار جالب اما در عین حال مفید برای کسانی که از بیماری پارکینسون رنج می‌برند به بازار عرضه کند. به طور کلی،‌ لیفتور یک دسته هوشمند است که بیماران می‌توانند از آن به عنوان قاشق و یا چنگال استفاده کنند. سازوکار این گجت به صورتی است که لرزش دست بیمار را به طرز قابل توجهی کاهش داده و فرد خواهد توانست با راحتی بیشتری از دستان خود استفاده کند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این محصول، با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

مشکلی که تمامی افراد پارکینسونی از آن هر روزه رنج می‌برند ناتوانی ایشان برای غذا خوردن است و هرچه این بیماری بیشتر پیشروی کرده باشد، امکان اینکه خود بیمار بتواند قاشق و یا چنگال را در دست گیرد کمتر و کمتر خواهد شد.

گجت Liftware که ۲۹۵ دلار آمریکا قیمت دارد، این امکان را برای بیماران فراهم خواهد آورد تا لرزش دست بیمار چیزی در حدود ۷۰ درصد کاهش یابد اما علاوه بر این، زمانی که یک بیمار پارکینسونی قادر می‌گردد بدون نیاز به کمک اطرافیان خود غذا میل کند، اعتماد به نفس از دست رفته وی مجدد باز خواهد گشت.

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)