گوگل سایتی خبری بااستفاده از روبات‌های نویسنده راه‌اندازی می‌کند!

گوگل سایتی خبری بااستفاده از روبات‌های نویسنده راه‌اندازی می‌کند!

گوگل درحال‌حاضر مشغول سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌ای است که در آن خبرهای جدید توسط هوش مصنوعی نوشته می‌شوند؛ در همین راستا، Press Association که یک آژانس خبری انگلیسی است، حدود 807000 دلار از سومین دورهٔ سرمایه‌گذاری Digital News Initiative گوگل را دریافت کرده است. 

RADAR که از اصطلاحات Reporters And Data And Robots گرفته شده است، یک سایت خبری خواهد بود که در جهت تولید اخباری که حاصل فعالیت مشترک انسان و هوش مصنوعی هستند گام خواهد برداشت (RADAR در سایت DNI به‌عنوان پروژه‌ای بزرگ معرفی شده است و از قرار معلوم هدفش تولید محتوای آماده برای خبرگزاری‌های کوچک‌تر است).

آیا خبرنگاران نباید برای از دست دادن شغل خود احساس نگرانی کنند؟
به گفتهٔ پیت کلیفتون، سردبیر خبرگزاری Press Association، هوش مصنوعی به‌هیچ عنوان به‌معنی بیکار و یا حتی کم‌رنگ شدن نقش خبرنگاران نیست. در همین راستا، وی افزود:

لزوم استفادهٔ هم‌زمان از ویراستاران خبره و اتوماسیون برای تأمین هرچه بهتر اطلاعات آزاد و پیچیدگی زیاد ابزارهای پخش‌کننده باعث می‌شه که RADAR در شرایط فعلی یک نعمت به‌حساب بیاد و کمک زیادی به خبرهای دیجیتال محلی بکنه. در صنعت رسانه‌ای امروز، هم بودجهٔ کافی در دسترسه و هم خبرهای محلی خواهان زیادی دارن؛ پس RADAR می‌تونه از هر زمانی مفیدتر باشه. خبرنگاران برجسته همچنان برای تهیهٔ خبر بهترین گزینه هستن اما RADAR قراره به ما کمک کنه که خبرهایی رو تهیه کنیم و داستان‌های محلی رو منتشر کنیم که خلقشون برای آدم‌ها غیرممکنه.

لازم به‌ذکر است که DNI همچنین تأمین بودجهٔ اپلیکیشن خبری الجزیره، اتاق خبر مجازی WikiTribune و پلتفرم تبلیغات دیجیتالی تحت‌عنوان Project Arete را نیز عهده‌دار می‌باشد.

منبع