معرفی سرویس جدید آمازون برای ترجمهٔ وب‌سایت‌ها و اپلیکشین‌ها

معرفی سرویس جدید آمازون برای ترجمهٔ وب‌سایت‌ها و اپلیکشین‌ها

بخش رایانش‌ابری (AWS) شرکت آمازون مدتی است که مشغول به کار بر روی پروژه‌ای در زمینهٔ ایجاد سرویس ترجمه برای وب‌سایت‌ها و اپلیکشین‌ها برای دولوپرها بوده است که در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی این سرویس بپردازیم.

شرکت آمازون در راستای افزایش تعداد وب‌سرویس‌های خود برای دولوپرها، ابزار جدیدی برای ایجاد قابلیت ترجمهٔ محتوا به زبان‌های مختلف در اپلیکشین‌ها و وب‌سایت‌ها ارائه کرده است؛ انتظار می‌رود این سرویس آمازون در آینده‌ای نزدیک به رقیبی جدی برای شرکت‌های مایکروسافت و گوگل و API‌های ترجمه آن‌ها به‌خصوص برای مشتریان بزرگشان تبدیل شود.

آمازون پیش از این از سرویس ترجمهٔ مخصوص خود بیشتر برای ارائهٔ اطلاعات محصولات به زبان‌های گوناگون استفاده می‌کرد؛ تلاش‌ها برای ارائهٔ این خدمات جدید به دولوپرها توسط Aron Levie هم‌بنیان‌گذار نرم‌افزار مترجم شرکت Safaba که آمازون پیش‌تر در سپتامبر 2015 آن‌را خرید، شکل گرفت.

سرویس جدید معرفی شده می‌تواند به افزایش درآمد و در ادامهٔ آن، بهبود اقتصاد و همچنین کمک به بزرگان خدمات رایانش‌ابری با افزایش طیف مشتریان از نقاط مختلف دنیا و دارای زبان‌های گوناگون کمک کند. در‌حال‌حاضر بیش از 70 سرویس در مجموعهٔ AWS ارائه می‌شود و این بخش در ۳ ماه گذشتهٔ خود به‌تنهایی بیش از 3.6 میلیارد دلار درآمد برای جف بزوس -بنیانگذار آمازون- به‌همراه داشته است.

منبع


علی فلاحی