معرفی اکانت گیت‌هاب آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و پروژه‌های اپن‌سورس این سازمان

معرفی اکانت گیت‌هاب آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و پروژه‌های اپن‌سورس این سازمان

در گذشته عمده فعالیت­‌های آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بسیار مخفیانه انجام می‌­شد اما با گذشت زمان و افشاگری­‌های پیش‌آمده، این سازمان تصمیم بر شفاف‌­سازی و حضور بیشتر در جامعه به‌خصوص جامعهٔ اپن‌سورس گرفته است. 

پس از افشاگری‌های اسنودن، این سازمان اکانت توییتر خود را فعال نمود و هم‌اکنون به‌دنبال افزایش حضور خود در جوامع اپن‌سورس می‌باشد؛ اکانت گیت هاب NSA که در سال 2005 و پس از انتشار سورس کد یک پلتفرم مدیریت یکپارچه‌سازی با نام System Integrity Management Platform یا به‌اختصار SIMP فعال شده است، هم‌اکنون دارای بیش از 30 پروژهٔ اپن‌سورس بوده که توسط دولوپرهای این سازمان نوشته شده‌اند.

این پروژه‌ها به‌عنوان بخشی از تکنولوژی انتقال برنامه این سازمان با نام Technology Transfer Program یا TTP بوده و نقش یک پل ارتباطی میان اختراعات، تحقیقات آکادمیک و سایر زمینه‌های علمی تحقیقاتی را برعهده دارند.

از آنجایی‌که بسیاری از تکنولوژی‌ها نظیر اینترنت، جی‌پی‌اس و ... که امروزه توسط مردم عادی به‌راحتی استفاده می‌شوند در آغاز جزو پروژه‌های نظامی و امنیتی بوده‌اند، فعالیت‌هایی که در بالا گفته شد می‌تواند مزایای بسیاری برای عموم افراد جامعه به‌همراه داشته باشند.

منبع


علی فلاحی