Ura: آژانس طراحی و زیباسازی پروژه‌های اپن‌سورس

Ura: آژانس طراحی و زیباسازی پروژه‌های اپن‌سورس

Ura در واقع یک آژانس طراحی پروژه‌های اپن‌سورس است که حاصل تلاش تیمی از طرفداران واقعی اپن‌سورس است؛ اسم این آژانس -Ura- برگرفته از یک لغت آلبانیایی به‌معنای «پل» است و به‌نظر می‌رسد که وجه تسمیهٔ این بنیاد این‌گونه باشد که تصمیم دارند پلی مابین پروژه‌های اپن‌سورس و طراحان حرفه‌ای و درنهایت کاربران ایجاد کنند. 

هدف این تیم از تشکیل چنین استارتاپی، ایجاد طراحی‌های کاربرپسند و گیرا برای پروژه‌های اپن‌سورس به‌منظور استقبال کاربران بیشتری از این دست پروژه‌ها بوده است.

چیزی که به‌وضوح در میان این افراد دیده می‌شود، علاقهٔ ویژهٔ آن‌ها به نرم‌افزارهای رایگان و اپن‌سورس است و آنچه ایشان را برای راه‌اندازی چنین نهادی مشتاق‌تر کرده است، عدم وجود طراحی زیبا در نرم‌افزارهای اپن‌سورس موجود است؛ درحقیقت، ایشان درصدد رفع این نقص نه‌چندان کوچک هستند.

طراحی زیبا و منحصربه‌فرد، بدون شک وجه‌تمایزی میان یک نرم‌افزار اپن‌سورس و رقبای هم‌رده‌اش که تجاری هستند است؛ پروژه‌هایی همچون موزیلا، ردهت و ویکی‌مدیا از نمونه کارهای تخصصی این تیم هستند و باتوجه به تجربهٔ خوب کاری و تحقیق و بررسی کافی و کامل و بهره‌گیری از نیروهای متخصص در زمینهٔ طراحی، Ura آمادگی خود را برای همکاری با سایر علاقه‌مندان به حوزهٔ اپن‌سورس نیز اعلام کرده‌ است.

به‌نظر شما آیا فعالیت‌های تیم Ura و سایر نهادهایی که کارهای مشابهی انجام می‌دهند نویدبخش طراحی‌ها و رابط‌های کاربری به‌مراتب زیباتری از آنچه امروزه در اکثر پروژه‌های اپن‌سورس می‌بینیم خواهند بود؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را این رابطه با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع